Google nie umie trzymać języka za zębami. Z przecieków wiemy już prawie wszystko o najgorętszym telefonie tej jesieni

Google Pixel 2 i Pixel 2 XL są ponoć przygotowane przez HTC i LG. Mają prawdopodobnie świetny procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 4 GB pamięci RAM.
Google Pixel 2 i Pixel 2 XL są ponoć przygotowane przez HTC i LG. Mają prawdopodobnie świetny procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 4 GB pamięci RAM.
Mowa o najnowszych flagowych modelach smartfonów – Pixel 2 i Pixel 2 XL. Poprzednie były świetnie oceniane, nowe celują w najwyższą półkę i będą konkurować nie tylko z Samsungami S8, ale i najnowszymi iPhone’ami serii 8. Google podobnie każe sobie płacić za swoje telefony.

Google już kilka razy wypuszczał na rynek swój telefon, na ogół we współpracy z innymi producentami. Wystarczy przypomnieć, że urządzenia z serii Nexus były produkowane przez HTC, Samsunga, LG, Motorolę, Huawei i Asusa. Sporo.

Następcą Nexusa stał się Pixel, seria smartfonów była bardzo dobrze oceniania, ale wielkiej popularności nie zdobyła. Teraz Google wypuszcza na rynek drugą wersję tych telefonów.

Wielka premiera odbędzie się jutro (4 października), ale już teraz wiadomo praktycznie wszystko o nowych telefonach. Chociaż nie da się wykluczyć, że Google chowa w zanadrzu jakieś niespodzianki.
Warto przypomnieć, że Pixel nie trafił do oficjalnej sprzedaży w Polsce. Google po prostu ominęło nasz rynek i w zasadzie wszystkie modele w naszym kraju to te, które zostały ściągnięte może nie pokątnie, ale przez zupełnie niezależnych sprzedawców bądź kupione w zagranicznych sklepach. Shame on you, Google.

Google Pixel 2 i Pixel 2 XL są ponoć przygotowane przez HTC i LG. Mają prawdopodobnie świetny procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 4 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o pamięć wbudowaną, to dostępne będą wersje z 64 i 128 GB. Tylna kamera ma mieć rozdzielczość 12 MPx. Całości mają dopełnić głośniki stereo.

Rewolucji nie ma
Do tej pory nie ma pewności, czy Pixele będą miały standardowe gniazdo słuchawkowe, z którego zrezygnował nie tylko Apple, ale kilku innych producentów, choćby Motorola.

Prawdopodobnie nowością będzie to, że telefon będzie reagował na ściskanie – to taka nowa forma interakcji. Uciskając ramki będzie można aktywować niektóre funkcje. Ale nie jest to rewolucja, ta technologia jest już rozwijana przez HTC.

Większy Pixel 2 XL ma mieć baterię o pojemności 3 520 mAh, mniejszy ma mieć 2 700 mAh. Oba będą prawdopodobnie zabezpieczone przed kurzem i wodą.

Najnowsze przecieki mówią o tym, że nowe Pixele mają być pozbawione fizycznego gniazda kart SIM. W urządzeniu może być zamontowany układ eSIM, programowany przez operatora. Dla polskich użytkowników byłaby to bardzo zła wiadomość, bo w takim razie telefon działałby tylko na rynkach, na których byłby oficjalnie dostępny. A co jeśli znów ominie Polskę?


Cóż, i tak nie jest specjalnie przystowany cenowo do naszych warunków. Najdroższa wersja Pixel 2 XL ze 128 GB pamięci ma kosztować ponoć 949 - 999 dolarów, a więc nawet ponad 3600 złotych. XL z 64 GB pamięci to wydatek rzędu 849 dolarów (3056 zł), zwykłe dwójki będą kosztować odpowiednio 749 dolarów (2700 zł) i 649 dolarów (2340 zł ).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.