Tego byśmy się nie spodziewali. Microsoft zabija własną usługę i radzi przesiąść się na serwis konkurencji

Microsoft ogłosił właśnie, że z końcem roku zamyka swój serwis do strumieniowania muzyki – Groove Music
Microsoft ogłosił właśnie, że z końcem roku zamyka swój serwis do strumieniowania muzyki – Groove Music 123rf.com/Тарас Боднар/zdjęcie seryjne
Microsoft ogłosił właśnie, że z końcem roku zamyka swój serwis do strumieniowania muzyki – Groove Music. Swoich klientów gigant z Redmond nie chce jednak zostawiać na lodzie. Amerykanie dogadali się ze Spotify, a swoim fanom umożliwiają stosunkowo bezproblemową przesiadkę na serwis swojej dotychczasowej konkurencji.

Groove Music to microsoftowy odpowiednik Spotify – platformy za pomocą, której możemy legalnie kupować i odtwarzać muzykę na urządzeniach przenośnych. Microsoft zrezygnował jednak z dalszego rozwijania tej usługi – od początku października funkcje Groove zostały ograniczone tylko do odtwarzania muzyki, a wraz z końcem grudnia platforma ma zostać całkowicie zamknięta. W Polsce nie zdążyła nawet zadebiutować.

Co dotychczasowi klienci dostaną w zamian? Microsoft uznał, że nie zostawi klientów samych sobie i przekaże ich konkurencji – szwedzkiemu Spotify.
Amerykanie podpisali oficjalną umowę, dzięki której dotychczasowi użytkownicy będą mogli importować swoje playlisty i dostaną 60 dni na darmowe przetestowanie tej platformy. Microsoft dodał także niedawno wsparcie dla Spotify w aktualizacji dla konsol Xbox One.

Dla Szwedów informacja o wygaszaniu projektu giganta z Redmond to świetna wiadomość. Z wersji Premium Spotify korzysta już 60 mln osób – to 2 razy więcej niż z jednej z konkurencyjnych platform Apple Music. Teraz ta różnica może się jeszcze powiększyć.


źródło: CoNowego
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.