Kolejowy nonsens w służbie Bogu. Oferują bilety za 1 zł, jeśli się pomodlisz

PolRegio wyszło z inicjatywą, która mu ułatwić pasażerom udział w głośniej akcji „Różańcem do granic”
PolRegio wyszło z inicjatywą, która mu ułatwić pasażerom udział w głośniej akcji „Różańcem do granic” Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta; 123rf.com
PolRegio wyszło z inicjatywą, która mu ułatwić pasażerom udział w głośniej akcji „Różaniec do granic”. Przewoźnik oferuje bilety za złotówkę na trasach prowadzących do przygranicznych miejscowości, w których parafie zadeklarowały udział w wydarzeniu.

– Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową – piszą na stronie internetowej organizatorzy wydarzenia, Fundacja Solo Dios Basta.

Wydarzenie zaplanowane zostało na 7 października i właśnie w ten dzień będzie obowiązywać promocyjna oferta PolRegio. Kupno biletu za symboliczną złotówkę ma zachęcić i ułatwić dotarcie na miejsce grupowej modlitwy i powrót do domu. Nie wiadomo jednak, czy oprócz biletów konduktorzy będą sprawdzać też różańce.

Za pomocą regionalnego przewoźnika będzie można się dostać m.in. do Gdańska, Gdyni, Zakopanego, Świnoujścia, Kostrzyna, Kołobrzegu czy Terespolu. W inicjatywę zaangażowanych jest łącznie 325 kościołów w 22 diecezjach przygranicznych. Z pełną listą można zapoznać się w tym miejscu.


W ostatnich dniach o akcji było głośno przede wszystkich ze względu na postać Cezarego Pazury, który stał się jedną z twarzy tego wydarzenia. Aktor reklamując „Różaniec do granic”, nie omieszkał potępić przy okazji aborcji, co wielu komentatorów uznało za hipokryzję.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.