Twój startup zmienia świat na lepszy? Jest szansa na 1.000.000 $

Laureaci międzynarodowej edycji Chivas The Venture 2016/2017.
Laureaci międzynarodowej edycji Chivas The Venture 2016/2017. Fot. Chivas The Venture
Dobro się opłaca - Chivas The Venture już po raz trzeci udowodni, że to nie jest tylko pusty slogan. Jeśli twoją codzienną motywacją jest walka o lepsze jutro. Jeśli masz pomysł, w który wierzysz, żyjesz po to, aby go zrealizować - weź udział w tym prestiżowym konkursie. Dzięki wygranej wprowadzisz go w życie.

Właśnie wystartowała trzecia polska edycja globalnego konkursu dla startupów odpowiedzialnych społecznie, której ambasadorem jest aktor Javier Bardem. Celem przedsięwzięcia jest pomoc innowacyjnym firmom, które chcą osiągnąć sukces w sposób zgodny z dewizą organizatora Chivas The Venture: "Success tastes better shared". W finale, o pieniądze z puli miliona dolarów, powalczą młodzi przedsiębiorcy z całego świata.

Konkurs dzieli się na dwa etapy - krajowy i międzynarodowy. To ogromna szansa na zaprezentowanie swoich pomysłów lokalnie, a następnie na światowej arenie. Ponadto, każdy z zakwalifikowanych uczestników weźmie udział w cyklu warsztatów mentorskich, przygotowanych przez grupę ekspertów z dziedziny biznesu. Wybrany spośród nich startup będzie reprezentował Polskę w czasie globalnego finału wiosną 2018 roku.

Jednym z podstawowych kryteriów, według którego oceniane będą zgłoszenia, jest szeroko pojęta użyteczność społeczna. Chętni mogą zgłaszać się do 31 października br. W grudniu zgłoszenia zostaną zweryfikowane i zaopiniowane przez kapitułę, w której zasiądą autorytety ze świata biznesu oraz środowiska startupowego.


Laureaci - możesz być pośród nich
Zastanawiasz się, czy konkurs Chivas The Venture jest dla Ciebie? Poprzednie edycje pokazały, że szansę na wygraną mają przede wszystkim startupy, które nie skupiają się na sprzedaży usług, ale na zmianie świata na lepszy. W edycji 2016/2017 laureatem nagrody głównej został startup Siam Organic dostarczający lokalnym rolnikom rozwiązania w dziedzinie uprawy ryżu wolnego od GMO.

Ta społeczna firma z Tajlandii postawiła sobie za zadanie rozwiązać problem ubóstwa wśród lokalnych rolników i wspierać ich w tworzeniu ekologicznego rynku. Zwiększenie statusu majątkowego farmerów jest to o tyle ważne, że produkują oni najwięcej zboża, a zarabiają najmniej spośród wszystkich innych producentów (około 40 centów na dzień, sześć razy poniżej progu ubóstwa). Startup prowadzi szkolenia w zakresie certyfikowanych na całym świecie metod uprawy organicznej.

Zwycięzcy przedsiębiorcy zostali wyróżnieni nagrodą w wysokości ponad 400 tys. dolarów. Pozostali finaliści edycji 2016/2017 również otrzymali nagrody finansowe, których łączna pula wyniosła niemal 600 tys. dolarów.
Laureat nagrody głównej w edycji 2015/2016 również zasługuje na uwagę. Firma Conceptos Plasticos zajmuje się budową domów przy wykorzystaniu tworzyw sztucznych z odzysku. Działania tego kolumbijskiego startupu mają na celu ograniczenie zanieczyszczenia środowiska, przeciwdziałanie marnowaniu tworzyw sztucznych i wspieranie zubożałych obszarów. Różnego rodzaju odpady są przez nich topione i wlewane do formy, powstają klocki, które działają jak kawałki Lego. Dzięki temu całe rodziny mogą brać aktywny udział w budowaniu domu. Materiały tworzone przez firmę zawierają dodatki, które czynią je odpornymi na działanie ognia i trzęsienia ziemi. Jury przyznało temu startupowi nagrodę w wysokości ponad 350 tys. dolarów.
Polscy finaliści
Naszym rodakom do tej pory nie udało się jeszcze zdobyć głównej nagrody w międzynarodowym finale. W polskiej edycji 2015/2016 roku wśród stu zgłoszonych do udziału startupów, zwycięzcą został MIGAM. Firma proponuje innowacyjną usługę tłumaczenia połączeń wideo na i z języka migowego.

W zeszłym roku na światowej arenie Polskę reprezentował Nexbio. Startup zajął wówczas wysokie szóste miejsce w głosowaniu internałtów. Firma chce wprowadzić genetykę z laboratoriów i cały sprzęt potrzebny do nowatorskich badań biotechnologicznych zamknąć w niewielkim mobilnym „pudełku”. Miałoby to usprawnić wykrywanie chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium.

Zgłoszenia do edycji 2017/2018 trwają, wiecej szczegółów znajdziecie na stronie www.chivas.com. Może to właśnie twój startup stanie w konkursowe szranki i zdobędzie zastrzyk gotówki na rozwój i walkę o lepsze jutro? Pamiętajcie, że w wielkim finale jest też pula nagród, o której decydują głosy internautów, dlatego warto śledzić przebieg konkursu i oddać głos na najciekawszy projekt.

Artykuł powstał we współpracy z The Venture.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.