Nareszcie wpadli na ten pomysł. Nie będziesz już musiał zrywać się z pracy, by odebrać paczkę

Kurierzy DHL będą dostarczać przesyłki z Allegro również w godzinach 17 - 22.
Kurierzy DHL będą dostarczać przesyłki z Allegro również w godzinach 17 - 22. mat. prasowe
Koniec z zostawianiem przesyłek u sąsiadki albo wożenia ich do i z pracy. Allegro i DHL będą dostarczać przesyłki również wieczorami. Obie firmy uruchamiają usługę dostaw w godzinach 17 - 22.

Siedzisz w pracy, dzwoni kurier, który mówi, że nie zastał nikogo w domu i nie ma jak zostawić przesyłki. Rozpoczyna się poszukiwanie sąsiadów, którzy akurat są w domu nie mają nic przeciwko przechowaniu naszej paczki. Albo przeadresowujemy przesyłkę do pracy i potem wozimy ją przez pół miasta. Taką sytuację zna prawie każdy pracujący.

Jak podaje Allegro, 70 proc. użytkowników portalu chciałoby odbierać swoje zakupy po pracy, w godzinach popołudniowych i wieczornych. 40 proc. osób rezygnuje z zakupów, jeśli jedyną opcją dostawy jest przesyłka kurierska – właśnie z obawy o fakt, że kurier najczęściej przychodzi, podczas gdy nie ma ich w domu.

W ramach nowej usługi kurier dostarczy zamówiony towar w godzinach od 17 do 22 w mniejszych miastach lub od 18 do 22 w większości miast. Koszt przesyłki do 10 kg z taką opcją dostawy to 12,24 zł (9,95 zł netto). Większe przesyłki mogą mieć do 20 kg (15,95 zł netto, czyli 19,62 brutto) lub 31,5 kg (17,95 zł netto, czyli 22,08 brutto). Dostarczane są w ciągu 1-2 dni roboczych: w następnym dniu w większości miast i w ciągu dwóch dni w pozostałych regionach kraju.


Usługa ma ruszyć za kilka dni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.