Zamiast w Berlinie, wylądowali w...Rzepinie. Klienci PKP nie ukrywają wściekłości: "ja na przejażdżkę nie jechałem"

Ze względu na trudne warunki po przejściu orkanu Ksawery, strona niemiecka postanowiła zamknąć swoje szlaki kolejowe, a pasażerowie zamiast w stolicy Niemiec wylądowali w... 7-tys. Rzepinie
Ze względu na trudne warunki po przejściu orkanu Ksawery, strona niemiecka postanowiła zamknąć swoje szlaki kolejowe, a pasażerowie zamiast w stolicy Niemiec wylądowali w... 7-tys. Rzepinie youtube.com/Krzysztof73926; wikipedia.org
Nie mieli szczęścia klienci PKP Intercity, którzy wybrali się wczoraj w podróż kolejową do Berlina. Ze względu na trudne warunki po przejściu orkanu Ksawery, strona niemiecka postanowiła zamknąć swoje szlaki kolejowe, a pasażerowie zamiast w stolicy Niemiec wylądowali w... 7-tys. Rzepinie.

Pociągi Warszawa – Berlin i Gdynia – Berlin kursują skróconą trasą, tj. kończą bieg w Rzepinie - poinformowała rzecznik prasowa PKP Intercity Agnieszka Serbeńska. Polska spółka tłumaczy się, że decyzja o wznowieniu połączeń zależy od Niemców, a PKP nie może nic w tej sprawie zrobić.

Marna to jednak pociecha dla pasażerów, którzy wybrali się w trasę nie wiedząc jeszcze co ich czeka. Jak podało RMF24.pl, w Rzepinie "utknęło około 200 podróżnych". Część z nich postanowiła dostać się do stolicy Niemiec na własną rękę. Do pokonania zostało im bowiem zaledwie 100 kilometrów.

– Nagle w Rzepinie pociąg zatrzymali i powiedzieli, że pociąg dalej nie jedzie, że Niemcy pociągów nie przyjmują i kazali nam wysiąść. Ja do Rzepina na przejażdżkę nie jechałem – emocjonował się na antenie radia jeden ze słuchaczy, który z usług Intercity korzystał na relacji Gdynia-Berlin.


Klienci narzekają, że PKP nie podstawiło żadnej komunikacji zastępczej, pozostawiając ich „na pastwę losu”. O tym, że pociąg nie dojedzie do Gdyni, dowiedzieli się dopiero przed dotarciem do ostatniej stacji. Zamiast pomocy w dotarciu do celu polska spółka oferuje za to...darmowy powrót do domu.

– Pasażerowie, którzy chcą powrócić z Rzepina do stacji, z której wyjechali, mogą dokonać tego na tych samych biletach, po ich potwierdzeniu przez konduktora lub w kasie biletowej, w pociągach tej samej klasy, jakimi podróżowali – zadeklarowała rzeczniczka PKP Intercity. W innym wypadku klienci mogą liczyć również na 100-proc. zwrot kosztu zakupu biletu.

źródło: RMF24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.