Facebook bez rozgłosu wprowadził nowy program. Ma zrewolucjonizować naszą pracę w biurze

Facebook udostępnił oprogramowanie, które służy do komunikacji w miejscu pracy – poinformował serwis TechCrunch
Facebook udostępnił oprogramowanie, które służy do komunikacji w miejscu pracy – poinformował serwis TechCrunch 123rf.com/Piotr Adamowicz/zdjęcie seryjne
Facebook udostępnił oprogramowanie, które służy do komunikacji w miejscu pracy – poinformował serwis TechCrunch. Dzięki aplikacji WorkPlace będziemy mogli korzystać z funkcji czatu i współdzielenia ekranu.

Po cichu, bez rozgłosu, Facebook wzbogacił się o nowe oprogramowanie, nad którym rozpoczęcie prac ogłosił oficjalnie rok temu. Teraz aplikację może pobrać każdy, kto pracuje na urządzeniach z systemami Mac OS 10.9 i Windows 7 lub wyżej.

Workplace ma nam przede wszystkim ułatwić codzienną pracę. Według TechCrunch aplikacja zawiera pulpit nawigacyjny, który gromadzi konwersacje i oferuje wyszukiwanie tekstu. Ma również opcję wyszukiwania zdjęć, filmów, klipów głosowych i GIF-ów.

Dodatkowo użytkownik ma możliwość współdzielenia ekranu z zespołem zaangażowanym w ten sam projekt. Zdaniem Amerykanów, na te funkcję pracownicy czekali z niecierpliwością.

– Możesz nie tylko dzielić się swoim pełnym ekranem, ale także wybrać udostępnianie tylko określonej aplikacji na komputerze. To może być nieocenione, jeśli chcesz uniknąć kłopotów i nie narazić się na ujawnienie wrażliwych danych – pisze o nowej funkcji TechCrunch.

Przedstawiciele Facebooka zastrzegają jednak, że Workplace jest w fazie testów. – Oprogramowanie wciąż jest w fazie beta i jest testowane zarówno przez zespół, jak i przez korzystających z niego użytkowników, dosyłających nam opinie odnośnie możliwych ulepszeń w produkcie – powiedziała rzeczniczka firmy Vanessa Chan.

źródło: TechCrunch
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.