Już niedługo będziemy walczyć o ten gadżet. Gdynianin wymyślił najmniejszy na świecie filtr chroniący zdrowie

Mariusz Androsiuk ze swoim wynalazkiem. Na koncie ma już kilka ciekawych patentów z dziedziny budownictwa
Mariusz Androsiuk ze swoim wynalazkiem. Na koncie ma już kilka ciekawych patentów z dziedziny budownictwa Polsat News (screen)
I nie jest to maska przeciwsmogowa, zasłaniająca pół twarzy. Inżynierowie z firmy Andervision słusznie zauważyli, że nie oddychamy twarzą, lecz nosem. I stworzyli sprytny gadżet z filtrami, który instaluje się właśnie w nosie.

Gdyński start-up z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia uzyskał już patent na swój wynalazek. Andervision dysponuje również prototypami. Gadżet ma służyć sportowcom, mieszkańcom dużych miast i fanom technologii. Aparat zakłada się na nos, jest on wyposażony w wymienne filtry, które nie utrudniają oddychania, stanowią jednak barierę nie do przejścia dla śmiercionośnych pyłów.

W ten sposób do płuc i krwi osoby noszącej filtr nie dostają się cząstki PM10 i PM 2,5) a także inne groźne substancji czy alergeny. Urządzenie może być nowym akcesorium sportowym ułatwiającym uprawianie sportów w środowisku miejskim, gdzie normy koncentracji pyłów są przekraczane wielokrotnie.

Andervision to technologiczny start-up mający siedzibę w PPNT Gdynia. Do tej pory zajmował się przede wszystkim tworzeniem nowych technologii proekologicznych ułatwiających wznoszenie domów pasywnych.

Nowy gadżet może być też wykorzystywany w rozrywce – np. do kreowania zapachów w kinach podczas seansów 5D.

źródło: DziennikBaltycki.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.