Ten YouTuber tworzy kontrowersyjne filmy. Korporacja dała mu ultimatum: „usuwasz kanał albo wylatujesz z pracy”

Metosław prowadzi kanał na YouTube'ie o substancjach psychoaktywnych
Metosław prowadzi kanał na YouTube'ie o substancjach psychoaktywnych Fot. instagram.com/p/BYaFYXnhiww/
Kanał „Wiem co ćpiem” prowadzi niejaki Mestosław. Interesują go substancje psychoaktywne i o ich działaniu odpowiada na YouTube'ie. Nie wszystkim spodobał się jednak jego pomysł.


Metosław w swoich filmach merytorycznie dyskutuje na temat szkodliwości narkotyków. Przygląda się stereotypom, którymi one obrosły, i tłumaczy, na czym polega niebezpieczeństwo stosowania poszczególnych substancji.

Dla kogo są przeznaczone materiały tworzone przez Mestosława? Kieruje je "do osób, które korzystają bądź są zainteresowane substancjami psychoaktywnymi". – Na mój kanał trafiają głównie internauci, którzy właśnie szukali informacji na ten temat – raczej tam nie ma przypadkowych osób. A że ludzi szukających informacji z tej dziedziny jest dużo („Wiem co ćpiem” był w tym tygodniu 4 najpopularniejszym kanałem YT w Polsce), warto, by informacje na które trafiają, były faktycznie merytoryczne i rzeczowe – mówi w rozmowie z portalem Noizz.

Na jego kanale znajdziemy m.in. informacje o grzybach psylocybinowych i innych psychodelikach. Aldous Huxley (słynny pisarz, pionier używania narkotyków w celu dojścia do samooświecenia, autor m.in. „Drzwi percepcji”) YouTuba ma nadzieję, że przyczyni się do zmiany prawa w Polsce. – Mimo że ustawa z 2010 roku daje możliwość odstąpienia od ścigania za „śladowe” ilości narkotyków, praktyka pokazuje, że to prawo jest niemal martwe. Nawet wczoraj napisała do mnie osoba, która za 0,156 grama marihuany dostała więzienie w zawieszeniu na dwa lata. To jest szkodliwe społecznie – rujnuje to ludziom przyszłość, nadzieję na wiele ścieżek zawodowych, finansowych i społecznych – wyjaśnia.


To, że Mestosław wyrasta na nową gwiazdę mediów społecznościowych nie wszystkim przypadło do gustu. Szefostwo wezwało go na dywanik. Korporacja postawiła ultimatum. Albo kanał zniknie z sieci, albo firma rozwiąże z nim umowę. Mężczyzna wykazał się nonkonformizmem, w efekcie czego stracił stanowisko. Nadal więc opowiada w internecie o substancjach psychoaktywnych, ale nie jest już członkiem korporacyjnej machiny.

źródło: Noizz
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.