Facebook idzie jak walec. Przejmuje kolejną popularną aplikację, która może zawojować świat

Mark Zuckerberg przejmuje popularną aplikację dla młodzieży tbh
Mark Zuckerberg przejmuje popularną aplikację dla młodzieży tbh Fot. 123RF
Mark Zuckerberg już dawno zauważył, że jego portal cieszy się coraz mniejszą popularnością wśród nastolatków. Nic więc dziwnego, że zdecydował się na kupno aplikacji, która pozwoli na przyciągnięcie młodych użytkowników.

Chodzi o aplikację tbh („tbh” oznacza „to be honest”, czyli „jeśli mam być szczery”). Daje ona możliwość wysyłania komplementów, tyle że anonimowych. Tbh to także osobisty quiz. Po kilku rundach ze znajomymi, dowiadujemy się, kto nas najbardziej lubi, a na kim możemy najbardziej polegać.

Tbh może pochwalić się znakomitymi wynikami w sklepie z aplikacjami na urządzenia Apple'a. W ciągu ostatnich dziewięciu tygodni zanotowała 5 mln pobrań, zaś każdego dnia ma 2,5 mln aktywnych użytkowników, przy czym na razie jest ona tylko dostępna w kilku stanach w USA. Wyniki na pewno wielokrotnie zwiększą się po przejęciu „apki” przez Facebooka.

A ile gigant musiał zapłacić za tbh? Nie pojawiły się żadne oficjalne informacje, które zdradzałyby kwotę. Media donoszą jednak, że Facebook zapłacił poniżej 100 mln dol., czyli ok. 370 mln zł. Amerykański gigant nie może sobie oczywiście pozwolić, by aplikacja była dostępna wyłącznie na urządzeniach Apple, dlatego wkrótce pojawić ma się także wersja na urządzenia z systemem Android.


Na tę chwilę Facebook ma cztery z sześciu najpopularniejszy „apek” w amerykańskim AppStore. Chodzi o Facebooka, Messengera, Instagrama i tbh. Ponadto, posiada też Snapchata, który również cieszy się dużą popularnością.

Założyciele tbh – Nikita Bier, Erik Hazzard, Kyle Zaragoza i Nicolas Ducdodon – przeniosą się z Oakland w stanie Kalifornia do głównej siedziby Facebooka w Dolinie Krzemowej. W nowym miejscu będą dalej rozwijać aplikację.

źródło: Puls Biznesu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.