Dostała wymarzoną pracę, bo pokonała rekruterkę jej własną bronią. Wszystko dzięki tym trzem pytaniom

youtube.com/Tomasz Sakowski
Trzy przemyślane pytania – tyle wystarczyło jednej z kandydatek, do otrzymania upragnionej pracy. Kobieta w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej odwróciła sytuację i zaczęła przepytywać przedstawicielkę firmy, do której aplikowała, o wady i zalety przedsiębiorstwa.

Dociekliwość bywa w cenie. Choć poniższą historię ciężko traktować jako uniwersalny sposób na zdobycie pracy, to z pewnością daje do myślenia. Czasami warto wyjść poza utrwalone schematy i zdobyć się na odrobinę „bezczelnej” ciekawości.

Brigette Hyacinth to uznana ekspertka od zarządzania i przywództwa. Kobieta jest założycielką MBA Caribbean Organisation – organizacji, która zajmuje się przeprowadzaniem seminariów i warsztatów z tego zakresu. Na platformie LinkedIn furorę zrobił jej wpis, pokazujący jedną z rekrutacji (na jakie stanowisko i w jakiej firmie – tego się niestety nie dowiadujemy). Przepytywana przez podwładną Hyacinth kandydatka zdobyła wymarzoną pracę, chociaż, według relacji samej ekspertki, wrażenie, które po sobie pozostawiła, wcale nie było najlepsze.

Dlaczego? Kobieta zadała przepytującej jej rekruterce 3 proste pytania.
1. Jakie są plany wzrostu firmy i strategia na najbliższe 5 lat?
2. Dlaczego powinnam dla was pracować?
3. Jakie są słabe strony firmy i w jaki sposób zamierzacie je wyeliminować?

– HR Manager nie była pod wrażeniem, ale to ja miałam ostateczny głos. Zdecydowałam się na zatrudnienie kandydatki – skomentowała Hyacinth. Zauważyła, że zadane przez kandydatkę pytania wyprowadzały ją ze strefy błogiego samozadowolenia, to jednak pomogły jej stać się lepszym szefem. – Pracownicy prezentujący silną postawę („Strong employees”) wprawiają w zakłopotanie kiepskich managerów – podsumowała.


źródło: LinkedIn
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.