Legenda polskiej sceny start-upowej zgarnęła z rynku 50 milionów złotych. Wspiera ją Sebastian Kulczyk

Start-up Michała Borowskiego został wsparty przez Sebastiana Kulczyka
Start-up Michała Borowskiego został wsparty przez Sebastiana Kulczyka Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=NDqZ17ObsPg
Tak duże wsparcie finansowe to rzadkość w świecie polskich start-upów. Pieniądze wyłożyło aż kilku gigantów.

Firma Brainly zgarnęła 14 mln dol. – w przeliczeniu 50 mln zł – finansowania. Inwestor to Sebastian Kulczyk i jego firma Kulczyk Investments.

Brainly (dawniej Zadane.pl) to start-up dla uczniów. Zabawa z nim polega na zadawaniu pytań i otrzymywaniu odpowiedzi, które przygotowują do klasówek lub pomagają z zadaniami domowymi. W Brainly dziennie dostępne jest już 100 tys. odpowiedzi na pytania uczniów.

Od września 2017 r. Brainly daje uczniom możliwość korzystania z lekcji w formacie wideo – prowadzą je inni uczniowie i nauczyciele. Nie brak także informacji na temat materiałów związanych z ostatnią reformą edukacji.

Kulczyk Investments wesprze Brainly finansowo, nie wiadomo jednak, o jaką sumę dokładnie chodzi. Tym niemniej, jasne jest, że firma otrzyma łącznie 14 mld dol. Są to pieniądze pochodzące od Kulczyk Investments, Naspers, General Catalyst, Point Nine Capital i Runa Capital.

– To bardzo dobry zespół, świetny produkt i globalny potencjał rozwoju. Łączy nas fascynacja nowoczesną technologią oraz partnerskie budowanie wartości – twierdzi Sebastian Kulczyk.

Michał Borowski, dyrektor generalny i współzałożyciel Brainly, przekonuje, że on i Sebastian Kulczyk mają podobną wizję edukacji i wspierania jej rozwoju. Cieszy się, że ta zbieżność pozwoli tworzyć środowisko, w którym uczniowie dzielą się wiedzą, współpracując ze sobą w ramach społeczności.


źródło: Money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.