Bez kolejek i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Polacy wymyślili coś, co ułatwi nam robienie zakupów

Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
Sklepy zawzięcie ze sobą walczą o klienta. Nie dziwi więc poszukiwanie nowych rozwiązań, które mają zwiększyć przewagę nad konkurencją, a przy okazji ułatwić zakupy klientom. Rewolucję w sprzedaży szykuje już m.in. Carrefour.

Chodzi o mobilną kasę SmartCart. Na razie testowana jest jej wersja prototypowa, a testy odbywają się w warszawskiej sieci sklepów M&L Delikatesy. Technologią zainteresowany jest jednak także Carrefour. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona wersja testowa na terenie warszawskiego sklepu tej francuskiej sieci.

O co w tym wszystkim chodzi? Kamera i waga umieszczone są na wózku, co pozwala na bieżąco sprawdzać wydatki, a następnie daje możliwość zapłaty bez wyciągania produktów. Wszystko dzięki ekranowi dotykowemu. Kamerki pomagają także walczyć z oszustami i kradzieżami. Kiedy dojdzie do niejasnej sytuacji, obraz z wózka zostanie wysłany do stanowiska operatorskiego i oceniony przez personel.

– Postawiliśmy sobie za cel podniesienie poziomu zadowolenia klientów z przeprowadzanych zakupów w sieciach handlowych (obniżanego m.in. przez kolejki), a przy tym zwiększenia przychodów sklepów i producentów FMCG (rynek produktów szybko zmywalnych -red.). W tym celu została opracowana nasza autorska technologia – informuje polska firma SmartCart S.A., która związana jest z sektorem handlu detalicznego.


– Punktem wyjścia do opracowania systemu były kasy samoobsługowe. Chcemy zrewolucjonizować rynek poprzez wprowadzenie produktu kolejnej generacji – mobilnych kas samoobsługowych SmartCart – podsumowuje.

źródło: dlahandlu.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.