W Warszawie szukają pracowników na ważne stanowisko. By je zająć, wystarczy skończyć ogólniak i umieć włączyć komputer

Wojewoda mazowiecki wypowiedział porozumienie między wojewódzkim i stołecznym konserwatorem zabytków
Wojewoda mazowiecki wypowiedział porozumienie między wojewódzkim i stołecznym konserwatorem zabytków youtube.com/POLITYKA bez RETUSZU
Można się podśmiewać z „niechcianych” kompetencji i umiejętności, jakie zdobywają w trakcie studiów absolwenci kierunków humanistycznych. Proponować przebranżowienie na informatyka i namawiać do porzucenia mrzonek o realizowaniu się w zawodzie. Czasami jednak okazuje się, że takie „niszowa” wiedza jest potrzebna. A wtedy, jak na złość, nikogo nie można znaleźć.

Z takim problemem zetknął się właśnie Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków. Instytucja już za kilka dni ma przejąć odpowiedzialność za wszystkie zabytki w Warszawie (tylko pod ścisłą ochroną w stolicy znajduje się ok. 2 tys. obiektów). Aby podołać tym zadaniom WMKZ stworzył 30 nowych etatów. Ale jak na razie nie może znaleźć na nie pracowników.

– Brakuje chętnych albo zgłaszają się osoby niespełniające kryteriów – zdradziła „Gazecie Wyborczej” osoba związana z urzędem konserwatorskim.

A te niekoniecznie są wyśrubowane. By zostać starszym inspektorem ds. zabytków archeologicznych (2 wakaty), wystarczy legitymować się średnim wykształceniem, znać kilka ustaw i opanować podstawową obsługę komputera.

Nieco wyższe wymagania dotyczą już starszych specjalistów ds. konserwacji zabytków ruchomych (skończone studia i półtora roku doświadczenia przy ochronie zabytków) czy głównego specjalisty ds. wywozu zabytków za granicę (trzyletnie doświadczenie).

Urząd musi się spieszyć bo lada chwila spadną na niego sprawy, których nie zdążył rozstrzygnąć warszawski konserwator. Chodzi m.in. o doprowadzenie do powrotu wywiezionego z Warszawy zabytkowego wyposażenia apteki przy Nowym Świecie i wyegzekwowanie decyzji nakazujących zabezpieczenie XIX-wiecznego dworu na Wyczółkach przy ul. Łączyny 53 a także kamienicy przy ul. Łuckiej 8 i budynku Warszawskiej Fabryki Sprężyn „Drucianka” przy ul. Objazdowej 1.

źródło: Gazeta Wyborcza
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.