To może być najgorszy moment w historii Allegro. Zakupy w Chinach będą równie proste

AliExpress daje Polakom możliwość płacenia za pomocą PayU
AliExpress daje Polakom możliwość płacenia za pomocą PayU Fot. zrzut ekranu z AliExpress.com
Tym ruchem AliExpress ma szansę przegonić największych konkurentów z segmentu e-handlu nad Wisłą. Nowe posunięcie jest odpowiedzią na palącą potrzebę polskiego konsumenta.

PayU – internetowy system płatności, z którego korzystają miliony Polaków – podpisał umowę z serwisem AliExpress, którego można nazwać mianem chińskiego Allegro. Usługa jest już dostępna, dzięki czemu możemy realizować błyskawiczne i łatwe płatności za zakupy.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, szybkie przelewy tylko w Polsce cieszą się tak dużą popularnością. 62 proc. kupujących przez Internet uważa je z najbardziej zachęcający element do kupowania online. U nas wciąż płacenie kartą kredytową okazuje się mało popularne.

– Polska jest centrum rozwojowym dla PayU w Europie Środkowo-Wschodniej, a AliExpress jest tutaj wiodącym portalem e-commerce pod względem liczby odwiedzających. Wybór Polski jako pierwszego rynku, na którym rozpoczynamy współpracę i będziemy prowadzić testy oraz rozwijać wdrażane rozwiązania, był naturalny dla obu stron – mówi „RP” Mario Shiliashki, prezes PayU na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.


Tym niemniej, za zakupy na AliExpress można było już wcześniej płacić dzięki innemu, choć mniej znanemu operatorowi – Przelewom24. Nie wiadomo jednak, czy pojawienie się PayU oznacza to koniec umowy między dotychczasowym operatorem.

Dodanie PayU do AliExpress może oznaczać poważną konkurencję dla Allegro, bowiem ceny w chińskim serwisie są często konkurencyjne. Jak donosi ekspert firmy Gemius, we wrześniu AliExpress odwiedziło 4 mln internautów z Polski. To trzeci pod kątem popularności serwis sprzedażowy w naszym kraju.

O komentarz poprosiliśmy także serwis Allegro.

Z uwagą śledzimy poczynania konkurencji, ale skupiamy się na tym, aby to Allegro było ulubionym miejscem zakupów Polaków. Na Allegro co miesiąc klienci mają do dyspozycji niemal 70 milionów ofert, które oferuje im 100 tysięcy polskich firm handlowych, prowadzących działalnośc za pośrednictwem naszej platformy. Ten aspekt lokalności jest tutaj istotny dla naszych klientów, bo dzięki temu towary zakupione na Allegro można otrzymać czasem już następnego dnia a na dodatek te zakupy są całkowicie bezpieczne - sprzedawcy oferują polskie wsparcie pozakupowe i gwarancję a w razie niepowodzenia transakcji - co zdarza się niezwykle rzadko - Allegro zwraca wpłacone kwoty z Programu Ochrony Kupujących. Ostatnio dla wygody klientów wprowadziliśmy np. wspólnie z DHL usługę kurier wieczór, a wspólnie z Przelewy24 wdrożyliśmy nowatorską metodę płatności BLIK one click.

źródło: Rzeczpospolita
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...