Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Znana sieć handlowa wylała pracownika, bo ten przychodził zbyt wcześnie

Fot. Anna Krasko / Agencja Gazeta
Taki pracownik byłby dodatkowo wynagrodzony w innej firmie. W wypadku Lidla został jednak zwolniony.

Wszystko przez nadgodziny. Jak informuje „El Pais”, Jean P. był już na stanowisku pracy o piątej rano – godzinę przed oficjalnym początkiem jego zmiany. Mężczyzna został zwolniony ze sklepu na terenie Barcelony, ponieważ poważnie naruszył prawo panujące w zakładzie.

Za dowód niesubordynacji miały posłużyć nagrania kamer w sklepie, które pokazały, że Jean przepracował wiele nadgodzin bez odnotowania tego w oficjalnym rejestrze. A Lidl płaci swoim pracownikom od minuty.

Kamera zarejestrowała, jak w kwietniu Jean zjawia się w sklepie o godz. 5.00 i spędza tam „od 49 do 87 minut”, podczas których pracuje bez wpisania się na listę. Na nadgorliwego Jeana narzekali także inni pracownicy Lidla, bo ten sugerował, by także przychodzili wcześniej wypełniać swoje obowiązki.

Zwolniony mężczyzna nie pozostał dłużny byłemu pracodawcy, który „wynagrodził” go tak za trud i wysiłek. Jean P podał sieć do sądu pracy, który rozstrzygnie, po czyjej stronie jest racja.

źródło: PulsHR
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.