Posłanka PiS ma radę dla tych, którzy pracują w niedziele. „Niech zakaszą rękawy i znajdą inną pracę”

Niech zakaszą rękawy i znajdą inną pracę - radzi posłanka Barbara Dziuk tym, którzy mogą stracić pracę w wyniku zakazu handlu w niedzielę.
Niech zakaszą rękawy i znajdą inną pracę - radzi posłanka Barbara Dziuk tym, którzy mogą stracić pracę w wyniku zakazu handlu w niedzielę. Fot. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta
Taką radę usłyszała Malwina Turek, aktorka i właścicielka firmy eventowej, zajmującej się organizacją promocji i imprez reklamowych w galeriach handlowych, od posłanki PiS, Barbary Dziuk.


Turek chciała porozmawiać na temat konsekwencji planowanego zakazu handlu w niedzielę z Barbarą Dziuk. Zadzwoniła zatem do posłanki, by powiedzieć, że nowe przepisy mogą oznaczać koniec firm takich, jak jej agencja eventowa – a zatem także odesłanie na bezrobotne młodych ludzi, którzy mają okazję zarobić dzięki weekendowym imprezom i zdobywać doświadczenie na rynku pracy.

– Ja też kiedyś byłam bezrobotna. Ludzie nie mają prawa użalać się nad sobą – relacjonuje Wirtualna Polska odpowiedź posłanki. – Nie zakasają [sic!] rękawy i znajdą sobie inną pracę – dorzuciła Dziuk.

Jak widać filozofia „znaleźć nową pracę i wziąć kredyt” – jak ponad dwa lata temu radził ówczesny prezydent Bronisław Komorowski swojej rozmówczyni, która skarżyła się na kłopoty z utrzymaniem się za 2 tysiące złotych miesięcznie – jest wiecznie żywa i przekracza linie politycznych podziałów. WP kąśliwie powołuje się na tłumaczenia posłanki, że „jest księgową z zawodu, w związku z czym zna się na finansach; dlatego też uważa, że według jej ekonomii nikt nie straci pracy”.

Losy potencjalnego zakazu handlu w niedziele wciąż się ważą: w grze jest projekt obywatelski Solidarności – poparty na początku tego tygodnia przez Episkopat – oraz koncepcja partii Nowoczesna, zgodnie z którą na bazie nowelizacji kodeksu pracy każdy pracownik nad Wisłą miałby zagwarantowane dwie wolne niedziele w miesiącu.


źródło: Wiadomości Handlowe
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Od spalonej wątróbki do wynalezienia internetu. Fascynujący życiorys Paula Barana
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili