Kultowa polska firma zmienia właściciela. Transakcja mogła pochłonąć nawet 0,5 mld zł

Hortex zostanie przejęty przez Mid Europa Partners
Hortex zostanie przejęty przez Mid Europa Partners Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=tjjecbxLy2c
Hortex wchodzi w nowy etap. To szansa na rozwinięcie już kultowej marki, a wszystko za sprawą przejęcia przez Mid Europa.

Mid Europa Partners to fundusz, który inwestuje w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej. Firma jest jednym z największych inwestorów w Unii. W swoim portfelu fundusz ma już m.in. Grupę Lux Med, czyli sieć prywatnych przychodni. W przeszłości fundusz był także właścicielem sieci Żabka. Teraz bierze na cel polskie soki, ogłosił bowiem podpisanie porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex.

Pogłoski na temat tego, że Hortex zmienia właściciela, pojawiły się już dawno. Jaką kwotę zapłaci Mid Europa? Tego nie wiadomo, zresztą o tym, czy w ogóle dojdzie do transakcji zadecyduje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który powinien podjąć decyzję w pierwszym kwartale 2018 r.

Przejęcie będzie wiązało się ze wzmocnieniem Hortexu. – Hortex to polska, legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. Cieszymy się z perspektywy zwiększenia naszej ekspozycji na rosnącym rynku FMCG (produkty sprzedawane często i po względnie niskich cenach – przyp. red) w Polsce. Będziemy wspierać spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje – mówi Paweł Padusiński, partner w Mid Europa.


– Interesujemy się spółkami o wartości przedsiębiorstwa w przedziale od 100 do 500 mln euro, w jedną transakcję inwestujemy zwykle ok. 75-200 mln euro kapitału własnego – czytamy na stronie Mid Europa.

Hortex to producent mrożonych warzyw, owoców i soków. Firma działa na polskim rynku od 1958 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.