Koszty wymiany ekranu w nowym iPhone X zwalają z nóg. Jest jednak pewien sposób, jak zapłacić mniej

Wymiana ekranu w modelu iPhone X to koszt ok. 1400-1500 zł
Wymiana ekranu w modelu iPhone X to koszt ok. 1400-1500 zł Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=E-IEDLlsmIE
Trzymanie najnowszego iPhone'a w etui zdaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Wygląda bowiem na to, że za naprawdę ekranu zapłacimy wprost kosmiczne pieniądze.

Rozbicie wyświetlacza lub jego uszkodzenie wiąże się z dużym kosztem wymiany – wedle oficjalnego cennika Apple jest to 279 dol., czyli ok. 1000 zł. W autoryzowanych serwisach Apple w Polsce – Cortland, iDream, iMad czy iSpot – cena wyniesie zapewne ok. 1400-1500 zł. Lecz wymieniając ekran w autoryzowanym serwisie, nie tracimy gwarancji, informuje portal Thinkapple.

Zgodnie z oficjalnym cennikiem Apple, maksymalna cena naprawy iPhone'a wyniesie nawet 549 dol., co daje prawie 2 tys. zł.

Jak ustrzec się przed tak horrendalną ceną za wymianę ekranu? W Polsce jest dostępne dodatkowe ubezpieczenie AppleCare+. Jego posiadacze za wymianę wyświetlacza płacą tylko 29 dol. – ok. 105 zł.

Ekrany Apple to zresztą temat na oddzielny wątek. Przypomnijmy tylko, że iPhony 6 i 6 Plus cierpiały na „chorobę dotyku” – objawiała się ona tym, że telefony po pewnym czasie nie reagowały na ruchy palcami.

Co gorsza, prawnicy Apple przekonują, że po upływie rocznej gwarancji jakakolwiek awaria, nawet z winy producenta, nie jest już problemem giganta z Cupertino. Dotyczy to jednak tylko USA, a nie Unii Europejskiej, gdzie obowiązują inne przepisy. Na jej terenie, mimo rocznego okresu gwarancyjnego, przez dwa lata sprzedawca jest odpowiedzialne za wady iPhone'ów.

Pamiętajmy jednak, że ekrany do modelu iPhone X robi tym razem Samsung. Firma od lat udowadnia, że tworzy produkty najwyżej jakości w rozsądnych cenach.

źródło: Thinkapple
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.