Tak nie werbował do pracy w Polsce jeszcze nikt. IKEA przewraca do góry nogami reguły rekrutacji

Twoje Studio Pracy IKEA ma kawiarniany wygląd
Twoje Studio Pracy IKEA ma kawiarniany wygląd Fot. mat. prasowe
IKEA otworzyła Twoje Studium Pracy – miejsce, które ma udoskonalić proces rekrutacji i sprawić, by podczas jego trwania kandydaci czuli się dobrze.

Twoje Studiu Pracy jest przestrzenią o kawiarnianym klimacie. Nowe miejsce jest związane z tym, że IKEA stawia na nowoczesną formę pozyskiwania ludzi do pracy. Standardowe CV i list motywacyjny są nadal akceptowane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast nich kandydat wysłał film czy prezentację. Wszystkie formy są – teoretycznie – dozwolone. Ponadto, na rozmowę rekrutacyjną można wziąć ze sobą dziecko, które będzie mogło bawić się w specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu.

Kluczowe wydaje się to, że proces ubiegania się o pracę nie jest sztywny. W praktyce oznacza to, że pewne etapy, wedle życzenia kandydata, są realizowane zdalnie. Wszystko dlatego, że IKEA jest otwarta na nowe technologie, o czym świadczy chociażby to, że w Twoim Studiu Pracy znajdziemy materiały wykorzystujące VR (virtual reality).

Rekrutacja rekrutacją, ale jak wyglądają zarobki w IKEA? Nie najgorzej, bo firma jako pierwsza w Polsce wprowadziła dwudziestozłotową minimalną stawkę godzinową brutto.

IKEA chwali się, że osoby, które starają się o stanowisko w Twoim Studiu Pracy, nie muszą czuć się spięte, bo atmosfera przypomina spotkanie towarzyskie. To nie kompetencję są najważniejsze, lecz człowiek. Przedsiębiorstwo nazwało to nawet „kandydatocentryzmem” i jest dumne z tego terminu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.