Nie trzeba pokazywać efektów specjalnych, by zrobić dobry film. Polska niskobudżetowa produkcja wygrała znany festiwal

Polski film SF, "Człowiek z magicznym pudełkiem" otrzymał nagrodę główną na festiwalu we Włoszech.
Polski film SF, "Człowiek z magicznym pudełkiem" otrzymał nagrodę główną na festiwalu we Włoszech. Bartosz Mrozowski / Alter Ego Pictures
Mowa o filmie „Człowiek z magicznym pudełkiem” w reżyserii wrocławianina, Bodo Koksa. To produkcja z gatunku science fiction. Kox otrzymał za nią nagrodę główną – Asteroide – na Trieste Science+Fiction Film Festival we Włoszech.

Film wrocławianina został doceniony za stworzenie ciekawego klimatu i nawiązania do tradycji science fiction. Trzeba przy tym zaznaczyć, że jest to produkcja zdecydowanie niskobudżetowa. Tym bardziej cieszy jej sukces.
To jeden z najbardziej znanych festiwali science fiction na świecie, kontynuuje tradycje International Science Fiction Film Festival, który odbywał się w Trieście w latach 1963-1982. W obecnej formie odbywa się od 2000 roku.

Akcja filmu jest osadzona w przyszłości, jednak główny bohater przypadkiem przenosi się do roku 1952. Jego ukochana rusza w misję ratunkową. Wszystko odbywa się w Warszawie. To oczywiście bardzo pobieżny opis filmu. Miłośnicy SF (i nie tylko) powinni w nim znaleźć wiele ciekawych wątków i nawiązań do historii kina.

źródło: FilmyFantastyczne.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.