Padła połowa stron w internecie. OVH nie działa, wielka awaria na świecie

OVH zostało dotknięte awarią
OVH zostało dotknięte awarią Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
OVH to firma hostingowa działająca w wielu krajach – m.in. we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polsce. To dzięki niej działa wiele popularnych stron. OVH zostało jednak dotknięte awarią, a to sparaliżowało połowę internetu.

Wiele portali po prostu nie działa. Problem jest poważny, bo z usług OVH korzystają największe serwisy usługowe i portale internetowe. Zaufana Trzecia Strona, która sama nie działa, bo stoi na serwerach OVH, donosi na Twitterze, że przyczyną awarii jest brak zasilania na dwóch liniach prądu. Globalną awarię potwierdził CEO firmy.

Sytuacja jest tym bardziej trudna, że awaria uniemożliwia kontakt z pomocą techniczną, bo jej strona – rzecz jasna – też padła.
Jest to tym większy problem, bo nie działają m.in. strony, które były wykorzystywane w wielu firmach do codziennej pracy.

Padły m.in. takie strony, jak Wirtualnemedia.pl, Android.com.pl czy Niezalezna.pl. Dawajcie znać w komentarzach, które strony nie działają.

Do redakcji INN:Poland przesłano oficjalny komentarz z polskiego oddziału firmy OVH.

Z uwagi na awarię części sieci szkieletowej OVH oraz niedostępność zasilania w centrum danych Strasbourg, część klientów OVH nie ma dostępu do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Dostęp do usług jest możliwy w centrach danych: w Warszawie, Kanadzie oraz w centrum danych P19 Paryż – Francja. Pracujemy nad przywróceniem dostępu do usług.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.