Awantura o jeden komentarz na Allegro. Chciał kupić gadżet do iPhone, może skończyć w sądzie

Kupujący wystawił na Allegro negatywny komentarz, a sprzedawca zagroził mu sądem
Kupujący wystawił na Allegro negatywny komentarz, a sprzedawca zagroził mu sądem Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Allegrowicz opisał w serwisie Wykop.pl swoją nietypową sytuację z pewnym sprzedawcą. Ten zaprzecza zarzutom kupującego, a niewykluczone, że ostatecznie sprawa znajdzie się w sądzie.

Internauta zamówił na Allegro szkło hartowane do aparatu iPhone'a 8 Plus, jednak zamiast niego otrzymał – jak twierdzi – folię ochronną. Napisał o tym sprzedawcy. Dostał zwrot pieniędzy, lecz zabrakło jakichkolwiek przeprosin. Allegrowicz utrzymuje też, że nie zaprzestano sprzedaży towaru niezgodnego z opisem, toteż wystawił negatywny komentarz. Ku przestrodze.

– Zamiast szkła hartowanego otrzymałem zwykła folię. Wysłałem do sprzedawcy maila ze zdjęciem jego „szkła” z napisanym za pomocą nożyka słowem „folia”, po czym zostałem poproszony o numer konta i bez przeproszenia czy nawet słowa wyjaśnienia została mi przelana wartość tych „szkiełek”. Ta transakcja była tak absurdalna, że aż śmieszna – taką opinię wystawił Allegrowicz.
Sprzedawca wysłał więc e-maila do kupującego, gdzie wspomina o wstąpieniu na drogę sądową w związku z negatywnym komentarzem. – Przypominamy, że miał pan możliwość odstąpienia od umowy lub odesłania towaru na reklamację, gdzie koszta wysyłki pokrywa sprzedawca. Nie skorzystał pan z tego prawa. Zostały zwrócone pieniądze za produkt i nie wymagaliśmy odesłania go do naszej firmy. W tej chwili jesteśmy zmuszeni wystąpić na drogę sądową i zwrócić się do kupującego o natychmiastowe odstąpienie od umowy i odesłanie produktu do naszej firmy – odparowuje w korespondencji Kingter-Company, firma z Chorzowa.

– Użytkownik Allegro chciał może wyłudzić od nas pieniądze, a może mieliśmy przepraszać go na kolanach. Dostał produkt, który okazał się szkłem, nie ma znaczenia, czy jest ono pokryte folią. Konsument oczernia naszą firmę, testowaliśmy produkt, który otrzymał Allegrowicz, i okazało się, że jest to szkło. Folia na pewno się nie złamie ani nie pokruszy. To, że szkło jest pokryte folią nie znaczy, że jest to folia – mówi w rozmowie z INN:Poland przedstawiciel firmy Kingter-Company.


Cały opis sytuacji, która przydarzyła się Allegrowiczowi, znajduje się tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.