Ten wynalazek oznacza koniec kart płatniczych. Visa sprawi, że zapłacisz "od ręki"

Fot. mat. prasowe
Jeszcze niedawno wydawało się, że płacenie kartą jest najbardziej wygodne. O wiele bardziej komfortowe są jednak urządzenia płatnicze, które możesz na siebie włożyć.

Visa stworzyła działające w technologii zbliżeniowej NFC – komunikacja bliskiego zasięgu – rękawiczki.

„Ubieralne” urządzenie płatnicze powstało z okazji nadchodzących Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, których partnerem jest Visa.

Kibicie i zawodnicy igrzysk będą mieli okazję do korzystania ze specjalnych rękawic. – Chcemy zaoferować zupełnie nowe doświadczenie płatnicze wszystkim uczestnikom nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Visa dołożyła wszelkich starań, żeby umożliwić korzystanie z najnowszych sposobów płatności na wszystkich obiektach olimpijskich, oferując pełen komfort wszystkim obecnym na miejscu – mówi Iain Jamieson, dyrektor Visa w Korei.

Igrzyska odbędą się w Pionczangu, gdzie temperatura wyniesie -4,8°C1, dlatego rękawiczki wydają niezbędne. Tym bardziej więc cieszy, że za ich pomocą zapłacimy bez wystawiania dłoni na zimno.

Rękawiczki są wyposażone w mikroprocesor z interfejsem i anteną zbliżeniową. Dzięki temu możliwie jest dokonywanie płatności na wszystkich obiektach olimpijskich i terminalach na całym świecie. Rękawiczki zasilimy kwotą 30 lub 50 tys. wonów.

źródło: Fintek.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.