Właściciel lokalu wyrwał lokatorom grzejniki i okna, bo ponoć woleli alkohol. Uderzająca historia z gdyńskiego osiedla

W gdyńskim osiedlu Pekin doszło do przerażającej sytuacji
W gdyńskim osiedlu Pekin doszło do przerażającej sytuacji Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Do twojego domu wpada człowiek i wymontowuje w nim grzejniki oraz okna. To nie historia z polskiej komedii, tylko rzeczywistość mieszkańców osiedla Pekin w Gdyni.

– Zostałam uderzona w twarz, on wyrwał mi telefon, a moim sąsiadom wymontował grzejnik, drzwi i okna. Żeby się ich pozbyć wykorzystał chłód ignorując okres ochronny – twierdzi w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” pani Elwira, która relacjonuje rzekomą nielegalną eksmisję dokonaną przez pana Zbigniewa (redakcja gazety nie ujawnia nazwisk).

Jak tłumaczy się posądzony o rzekomą eksmisję? Mówi, że chciał tylko zabezpieczyć swoją własność, bo lokatorzy mogli ją spieniężyć, by kupić alkohol. Dodał, że nie zabrał drzwi i nie doszło do rękoczynu wobec kobiety. Wymontował jedynie grzejnik elektryczny i okna, bo – jak przekonuje – są one jego własnością. Wynajmujący nie płacili mu czynszu ani rachunków za prąd od 3,5 miesiąca, lecz jego zdaniem chętnie sięgają po butelkę. Pieniądze mieli przekazywać pani Elwirze.

– Około godziny 15 w poniedziałek usłyszałam krzyki sąsiadki zza ściany. Drzwi były otwarte na oścież, więc weszłam. Zobaczyłam pana Zbigniewa i czterech mężczyzn wyrywających ze ściany grzejnik. Sąsiadka z mężem przerażeni siedzieli skuleni w fotelach, bo – jak się dowiedziałam wcześniej – usłyszeli pytanie „czy chcą w ryj?”. Kiedy dzwoniłam na policję on wyrwał mi telefon i uderzył w policzek, a później wszedł za mną do mieszkania, skąd udało się go przepędzić dopiero groźbą użycia gazu pieprzowego – dodaje pani Elwira.


Sprawę bada obecnie trójmiejska policja, do której wpłynęło zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa.

źródło: „Dziennik Bałtycki”
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.