Twórcy tej gry chcieli walczyć z Abdulem i jego kozim zwiadem. Nie mogą pojąć, dlaczego nikt nie chce ich finansować

Pomocy w finansowaniu gry odmówiła uczelnia twórców i dwa największe portale crowdfundingowe. Jej twórcy nie mogą zrozumieć dlaczego
Pomocy w finansowaniu gry odmówiła uczelnia twórców i dwa największe portale crowdfundingowe. Jej twórcy nie mogą zrozumieć dlaczego Facebook.com / Bitwa o Polskę - Patriotyczna Gra Planszowa
Kolejny poważny polski portal crowdfundingowy zdecydował się na odrzucenie zbiórki na finansowanie gry planszowej „Bitwa o Polskę”. W scenariuszu planszówki Polacy mieli walczyć z najazdem muzułmańskich pasterzy m.in. przy pomocy majora Hardego i „Husarza z grafenu”.

Projekt gry zrodził się kilka tygodni temu i od razu wywołał sporo zamieszania. Akcja tej patriotycznej (wedle zamierzeń twórców) gry planszowej toczy się w 2039 roku. Jeden z graczy atakuje, drugi się broni przez „inwazją fanatyków i ich obcej kultury”. To w zasadzie większość informacji, które znamy, bo twórcy usiłowali zebrać pieniądze na jej rozwój.

Jako pierwszy pomocy odmówił portal PolakPotrafi.pl.

„Ze względu na to, że w opisie projektu nadal umieszczone były grafiki, które poprzednio wywołały nasz niepokój, sporo skrajnych opinii oraz kontrowersji w prasie, postanowiliśmy o przeprowadzeniu ankiety wśród najbardziej aktywnej części naszej Społeczności i niepublikowaniu projektu do momentu otrzymania odpowiedzi” – piszą administratorzy PolakPotrafi na Facebooku.

Nie tłumaczą dokładnie o co chodziło w zakwestionowanych grafikach, ale najprawdopodobniej niosły treści ksenofobiczne. Wynik głosowania nad dopuszczeniem gry do crowdfuningu był dla twórców gry druzgocący.

W tzw. międzyczasie gry zwrócili się o pomoc do uczelni, na której studiują. Ta również odcięła się od projektu.

Twórcy ruszyli więc do serwisu Wspieram.to. I ta platforma crowdfundingowa zdecydowała się na odrzucenie prośby o zbiórkę pieniędzy na rozwój i stworzenie gry. Początkowo dopuściła projekt, ale został on zdjęty ze strony Wspieram.to niedługo po starcie.


Zdaniem prof. Rafała Pankowskiego, socjologa i członka stowarzyszenia „Nigdy Więcej”, gra mogła stać się kolejnym narzędziem do głoszenia treści o charakterze ksenofobicznym czy rasistowskim.

Twórcy gry są pełni żalu i na razie zawiesili projekt i ze sporym zacietrzewieniem atakują oba portale crowdfundingowe oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który – ich zdaniem – jest winny porażki projektu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.