Krynica Zdrój przebije słowacki hit turystyczny. Kilometr spaceru w koronach polskich drzew ma oszołomić rozmachem

W Krynicy Zdroju powstaje największa w Europie ścieżka turystyczna w koronach drzew
W Krynicy Zdroju powstaje największa w Europie ścieżka turystyczna w koronach drzew mat. prasowe
W Krynicy Zdroju powstaje olbrzymia i modna atrakcja turystyczna. Będzie to nowoczesna ścieżka spacerowa, zawieszona w koronach drzew. Co ciekawe, obiekt będzie dostępny również dla osób niepełnosprawnych.

Polska ścieżka będzie unikatem na skalę całej Europy. Jej trasa ma mieć aż 1030 metrów długości, cała konstrukcja opiera się na 18 wieżach i 87 słupach. To oczywiście nie wszystko, dodatkowymi elementami całej konstrukcji będą wieża widokowa o wysokości prawie 50 metrów oraz zjeżdżalnia o długości 60 metrów.

Cała konstrukcja jest w pełni drewniana, wykonana z robinii akacjowej. Jej budowa trwa od czerwca, wieża i ścieżka mają być dostępne dla turystów przez cały rok. Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i w Europie, i ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu. To najwyższa drewniana wieża widokowa, wykonywana i tworzona przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.

Słowacy mają już podobną ścieżkę. Powstała kilka miesięcy temu i od razu stała się turystycznym hitem, rozpisywały się o niej media. Polska ścieżka w koronach drzew będzie pod każdym względem większa.

Na całą konstrukcję będzie można dostać się sześcioosobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą.

Inwestor, Słotwiny Arena, ma nadzieję, że obiekt stanie się atrakcją nie tylko turystyczną, ale i edukacyjną – na trasie ścieżki mają być umieszczone pomoce dydaktyczne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.