Nowa superprodukcja TVP zbiera cięgi od krytyków. Kurski na to: a czego się spodziewaliście?

"Korona królów" zostanie wyemitowana w styczniu 2018 r. na TVP1
"Korona królów" zostanie wyemitowana w styczniu 2018 r. na TVP1 Fot. mat. prasowe
W styczniu 2018 r. na antenie Telewizji Polskiej zostanie wyemitowany nowy serial historyczny „Korona królów”. Zapowiada się, że będzie wielką klapą, a potwierdzają to ostatnie słowa Jacka Kurskiego, prezesa TVP.

Emisja pierwszego zwiastuna „Korony królów” spotkała się z chłodnym przyjęciem. Internauci źle ocenili trailer i sarkastycznie porównywali telenowelę do „Gry o tron”.

Internauci mają pretensje, że za nasze pieniądze produkuje się tak kiepsko zapowiadający się serial. Piszą ironicznie „jaki kraj, taka Gra o tron”. Dodajmy, że decyzja o powstaniu „Korony królów” zapadła pod wpływem dużej popularności tureckiej telenoweli „Wspaniałe stulecie”, która rozgrywa się w czasach historycznych.

– Śmieszą mnie porównania „Korony królów” do „Gry o tron”. Budżet naszej produkcji to... 1/250 budżetu amerykańskiego cyklu – mówi w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Jacek Kurski, prezes TVP.

– Porównywanie ze sobą obu seriali miałoby sens tylko wtedy, gdybyśmy mogli porównywać ze sobą ich budżety. Tymczasem koszt produkcji jednego odcinka „Korony królów” stanowi nawet nie 1/2, nie 1/4, nie 1/10, a nawet nie 1/50 wartości budżetu jednego odcinka ósmej edycji „Gry o tron” – dodaje.

Portal wylicza, że przy założeniu, że 1 dol. wynosił w trakcie produkcji „Gry o tron” ok. 3,65 zł, koszt jednego odc. produkcji HBO wynosił średnio ok. 10 mln dol. Produkcja jednego epizodu „Korony królów” daje więc ok. 220 tys. zł.

„Korona Królów” opowiada o panowaniu Kazimierza Wielkiego, który rządził w Polsce w latach 1333-1370. Akcja serialu rozpoczyna się na łożu śmierci Władysława Łokietka, ojca Kazimierza.

W obsadzie zobaczymy m.in. Mateusza Króla, który zagrał Kazimierza Wielkiego, a ponadto Wiesława Wójcika (Władysława Łokietka) czy Halinę Łabonarską w roli Królowej Jadwigi.

Premiera serialu rozpocznie się 2 stycznia 2018 r. na antenie TVP1. Jak nieoficjalnie dowiedziały się Wirtualne Media, odcinki będą emitowane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. Niewykluczone, że pilotażowy odc. zobaczymy jeszcze w Nowym Roku – w poniedziałek, 1 stycznia 2018 r.


źródło: Wirtualne Media
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.