Nowa superprodukcja TVP zbiera cięgi od krytyków. Kurski na to: a czego się spodziewaliście?

"Korona królów" zostanie wyemitowana w styczniu 2018 r. na TVP1
"Korona królów" zostanie wyemitowana w styczniu 2018 r. na TVP1 Fot. mat. prasowe
W styczniu 2018 r. na antenie Telewizji Polskiej zostanie wyemitowany nowy serial historyczny „Korona królów”. Zapowiada się, że będzie wielką klapą, a potwierdzają to ostatnie słowa Jacka Kurskiego, prezesa TVP.


Emisja pierwszego zwiastuna „Korony królów” spotkała się z chłodnym przyjęciem. Internauci źle ocenili trailer i sarkastycznie porównywali telenowelę do „Gry o tron”.

Internauci mają pretensje, że za nasze pieniądze produkuje się tak kiepsko zapowiadający się serial. Piszą ironicznie „jaki kraj, taka Gra o tron”. Dodajmy, że decyzja o powstaniu „Korony królów” zapadła pod wpływem dużej popularności tureckiej telenoweli „Wspaniałe stulecie”, która rozgrywa się w czasach historycznych.

– Śmieszą mnie porównania „Korony królów” do „Gry o tron”. Budżet naszej produkcji to... 1/250 budżetu amerykańskiego cyklu – mówi w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Jacek Kurski, prezes TVP.

– Porównywanie ze sobą obu seriali miałoby sens tylko wtedy, gdybyśmy mogli porównywać ze sobą ich budżety. Tymczasem koszt produkcji jednego odcinka „Korony królów” stanowi nawet nie 1/2, nie 1/4, nie 1/10, a nawet nie 1/50 wartości budżetu jednego odcinka ósmej edycji „Gry o tron” – dodaje.

Portal wylicza, że przy założeniu, że 1 dol. wynosił w trakcie produkcji „Gry o tron” ok. 3,65 zł, koszt jednego odc. produkcji HBO wynosił średnio ok. 10 mln dol. Produkcja jednego epizodu „Korony królów” daje więc ok. 220 tys. zł.

„Korona Królów” opowiada o panowaniu Kazimierza Wielkiego, który rządził w Polsce w latach 1333-1370. Akcja serialu rozpoczyna się na łożu śmierci Władysława Łokietka, ojca Kazimierza.

W obsadzie zobaczymy m.in. Mateusza Króla, który zagrał Kazimierza Wielkiego, a ponadto Wiesława Wójcika (Władysława Łokietka) czy Halinę Łabonarską w roli Królowej Jadwigi.

Premiera serialu rozpocznie się 2 stycznia 2018 r. na antenie TVP1. Jak nieoficjalnie dowiedziały się Wirtualne Media, odcinki będą emitowane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. Niewykluczone, że pilotażowy odc. zobaczymy jeszcze w Nowym Roku – w poniedziałek, 1 stycznia 2018 r.


źródło: Wirtualne Media
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.