200 tys. zł za pół roku pracy. Firma w ogłoszeniu zapomniała wspomnieć o jednym ważnym szczególe

Oferuje prace marzeń, ale nie wspomniał  o jednej ważnej rzeczy
Oferuje prace marzeń, ale nie wspomniał o jednej ważnej rzeczy Fot. Tymon Markowski / Agencja Gazeta
Serwis Cancun.com szuka pracownika, który za 45 tys. dol., czyli 214 tys. zł, zamieszka w luksusowych hotelach i kurortach meksykańskiego miasta. Praca potrwa od marca do sierpnia przyszłego roku, tyle że jest pewien „drobny szczegół”, o którym nie wspomniano w ogłoszeniu.

Jakie jest dokładnie nasze zadanie? Testujemy hotele i kurorty, ale i korzystamy z atrakcji turystycznych, które znajdziemy w okolicy. O tym, jak nam się podobało, piszemy i uzupełniamy zdjęciami i nagraniami wideo. Wszystko trafia do mediów społecznościowych. Na tym polega praca na stanowisku „Cancun Experience Officer”.

O pracę mogą starać się ci, którzy skończyli 18 lat, a ponadto biegle mówią po angielsku. Dodatkowymi autami są umiejętność tworzenia nagrań wideo i swobodne poruszanie się w mediach społecznościowych.

Zainteresowani pracę publikują w serwisie Vimeo lub YouTube nagranie, w którym uzasadniają, dlaczego to właśnie oni powinni zostać wybrani. Kolejny krokiem jest namówienie swojej rodziny i znajomych do codziennego głosowania na nas. Pokaże to skalę oddziaływania społecznego kandydatów.

W ogłoszeniu nie ma jednak żadnych informacji o tym, że meksykański kurort Cancún, do którego trafimy, od lat owiany jest złą sławą i słynie ze strzelanin. Samo miasto boryka się z wysoką przestępczością, handlem narkotykami i porachunkami mafii. W latach 2008-2013 w narkotykowej wojnie gangów śmierć poniosło ok. 70 tys. osób.


Obywatele USA zostali ostrzeżeni, by nie podróżować do popularnych meksykańskich miejscowości turystycznych Cancún i Los Cabos. Wynika to z przemocy, którą stosują w tych regionach kartele narkotykowe. Było o nich głośno jeszcze w tym roku. I nic dziwnego, bo na terenie Cancún zginęły w ostatnim czasie postronne osoby.

źródło: Puls Biznesu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.