Firma, która przechytrzyła Apple. W dziecinnie prosty sposób złamali zabezpieczenia systemu Face ID

Firma z Wietnamu złamała Face ID do iPhone'a X
Firma z Wietnamu złamała Face ID do iPhone'a X Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=FhbMLmsCax0
Face ID to technologia używana w iPhone X do zabezpieczenia naszego smartfona. Telefon zostaje odblokowany dopiero po rozpoznaniu naszej twarzy. Apple reklamuje tę funkcję jako najlepszą, tyle że wietnamska firma Bkav w ciągu 5 dni złamała zabezpieczenia.

Przedsiębiorstwo, które zajmuje się tworzeniem systemów zabezpieczeń, stworzyło specjalną maskę. Wykonano ją na bazie specjalnego trójwymiarowego szkieletu. Jej zrobienie kosztowało 150 dol., czyli ok. 545 zł.

Maska jest wykonana z plastiku, wydrukowano ją na drukarce 3D, ma ona ponadto makijaż i silikonowe elementy. Usta i oczy są wykonane w technologii 2D – wydrukowano je po prostu na papierze.

Apple zapewniało wielokrotnie, że nie da się złamać systemu Face ID. Wietnamska firma dokonała zatem niemożliwego łamiąc stosowane przez giganta z Cupertino zabezpieczenia. Bkav udowadnia jednak, że rozpracowanie systemu nie należy do zbyt trudnych. Osoby, które bardzo chcą zadbać o prywatność, mogą czuć się zawiedzione. By przygotować maskę potrzebny jest pięciominutowy pomiar naszej twarzy skanerem. Skan przyklejany jest do maski, która oszukuje system rozpoznawania twarzy.

Face ID „głupieje” także w wypadku, gdy mamy brata bliźniaka, bo system rozpoznaje jego twarz jako naszą.

źródło: Conowego.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.