Bajerancki gadżet trafia do sklepów. Jest dwa razy tańszy od produktów konkurencji i pomoże ci odetchnąć pełną piersią

Xiaomi Mi Air Purifier 2 to jeden z najlepszych i najtańszych na rynku oczyszczaczy powietrza
Xiaomi Mi Air Purifier 2 to jeden z najlepszych i najtańszych na rynku oczyszczaczy powietrza mat. prasowe
To praktycznie najtańszy, a jednocześnie jeden z najlepszych domowych oczyszczaczy powietrza na świecie. Niedawno trafił do oficjalnej dystrybucji w Polsce. Szybko i skutecznie oczyszcza powietrze w domu, zarówno z zanieczyszczeń, jak i nieprzyjemnych zapachów. Na dodatek można nim sterować za pomocą aplikacji, z dowolnego miejsca na świecie. A kosztuje tyle, co przeciętny smartfon.

Zastanawialiście się nad prezentami gwiazdkowymi? Założę się, że tak. Niełatwo wybrać coś, co będzie fajnym gadżetem, a z drugiej strony będzie czymś praktycznym. Z pomocą przychodzi firma Xiaomi, która lada dzień wypuszcza na rynek serię całkiem nowych urządzeń, które mogą z powodzeniem stanąć pod choinką. Co więcej, gadżet, który wam polecamy, jest nie tylko ładny, ale pomoże także poradzić sobie z zanieczyszczeniami powietrza. A jak wiadomo, zima to czas, gdy smog spowija nie tylko nasze ulice, ale też wdziera się do naszych mieszkań. Mowa o oczyszczaczu powietrza całkiem nowej generacji.

Xiaomi Mi Air Purifier 2 nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 37 metrów kwadratowych, więc można go wstawić w zasadzie w każdym pokoju, również dziecięcym, czy sypialni. Będzie też świetnie prezentował się pod choinką, ze względu na bardzo ciekawy design.

Jego wydajność to 330 m sześciennych powietrza na godzinę w trybie standardowym (w Super Powerful przetoczy przez siebie nawet 388 metrów). Oczyszczacz jest przy tym energooszczędny, w normalnym trybie pobiera 4,8 W, w ekonomicznym – zaledwie 1,5 W. To oznacza, że zużywa tyle energii, co drukarka w trybie stand-by. Podobne urządzenie zużywają dwa, a nawet trzy razy więcej energii. Oznacza to, spore oszczędności na rachunkach za prąd.


Mi Air Purifier 2 może też pracować w trybie wydajnym, który przeznaczony jest do krótkiej pracy i wymaga zużycia 31 W, ale powietrze w pokoju o powierzchni 21 metrów zostanie oczyszczone w 10 minut. I tylko podczas tego zadania oczyszczacz nieco hałasuje, w trybie nocnym jego praca jest praktycznie niesłyszalna. Może stać metr od łóżka i nie przeszkodzi w spaniu.
W stylowej obudowie zamknięty jest cichy i wydajny silnik oraz trójwarstwowy filtr. Pierwsza warstwa zatrzymuje kurz, włosy czy zwierzęcą sierść. Druga zatrzymuje 99,99 proc. pyłków roślinnych, 99,7 proc. pyłów zawieszonych PM 2.5, 99,5 proc. pyłów PM 0.5 i 99,3 proc. pyłów PM 0.3. To bardzo istotny parametr, bo im drobniejsze pyły zawieszone, tym bardziej szkodzą naszemu zdrowiu, a dla oka są po prostu niewidoczne.
Pozostaje jeszcze trzecia warstwa z aktywnym węglem, która wychwytuje i neutralizuje formaldehydy, amoniak i siarkowodór. Filtr wystarczy na 3-6 miesięcy pracy. O konieczności jego wymiany powiadomi nas migająca dioda oraz aplikacja na smartfona. Sam filtr wymienia się dosłownie w kilka sekund.

Obsługa oczyszczacza jest dziecinnie prosta. Ma jedynie kilka diod i jeden przycisk. Więcej opcji znajdziemy w aplikacji, która pozwala na badanie stanu powietrza w domu, przełączanie trybów i informuje o stanie urządzenia.

Wszystko to jest zamknięte w prostej, kompaktowej (52x24x24 cm) obudowie z 5732 otworkami. Xiaomi Mi Air Purifier 2 waży 4,8 kilograma.

Co ciekawe, ten produkt chwalą w zasadzie wszyscy użytkownicy, trudno znaleźć jakąkolwiek negatywną opinię na jego temat. Znam osoby, które były tak zadowolone z oczyszczacza Xiaomi, że kupiły sobie następny.
Jest świetny dla alergików, właścicieli zwierząt czy rodzin z dziećmi. Tak naprawdę przyda się każdemu, kto choć odrobinę przejmuje się wszechobecnym smogiem i groźnymi dla zdrowia zanieczyszczeniami. Uwaga – pamiętajcie o tym, że pierwszy filtr zatrzymuje kurz, sierść i włosy, ale Mi Air Purifier 2 to nie odkurzacz i kurzu z półek nie zbierze. Wyłapuje tylko to, co lata w powietrzu.

A wspomniana na początku cena? Większość oczyszczaczy powietrza kosztuje przynajmniej 1200 – 1500 złotych. Za Mi Air Purifier 2 wystarczy zapłacić 849 złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.