Tego jeszcze nie było. Po raz pierwszy przeszczepiono ludzką głowę. Kontrowersyjny chirurg dokonuje przełomu

Sergio Canavero zrobił pierwszy poważny krok ku swojemu kontrowersyjnemu projektowi
Sergio Canavero zrobił pierwszy poważny krok ku swojemu kontrowersyjnemu projektowi Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=uTHHT39A3Vw
Włoski chirurg Sergio Canavero wprowadza naukę na nowy poziom i otwiera szampana po spektakularnym sukcesie przeszczepu głowy martwego pacjenta.


Operacja trwała 18 godzin. W jej trakcie chirurgowi udało się połączenie głowę z kręgosłupem, nerwami i naczyniami krwionośnymi. Canavero powiedział o udanym przeszczepie na konferencji w Wiedniu. Jeszcze w tym roku dokona kolejnego zabiegu, tyle że przeprowadzi go na żywym organizmie.

Kontrowersyjny lekarz nie uzyskał poparcia dla swojego projektu ani w USA, ani w Europie. Pomysłowi przyklasnęły za to Chiny – to na ich terenie odbędzie się operacja przeszczepu głowy na żywym organizmie.

Zabieg potrwa kilkadziesiąt godzin, a weźmie w nim udział ok. 150 lekarzy. Przed ocięciem głowy pacjentowi temperatura jego ciała zostanie obniżona do 10 stopni °C. Kolejno, lekarze rozpoczną wielogodzinny proces przyłączania głowy do nowego ciała.

Specjaliści połączą najpierw tętnice po to, by mózg jak najszybciej otrzymał krew. Połączone nerwy rdzenia kręgowego zapewnią pacjentowi czucie, a połączenie rdzenia kręgowego zapewni użycie tlenku etylenu.

Ostatnim etapem jest wprowadzenie pacjenta w stan śpiączki farmakologicznej, która potrwa ok. miesiąca. Będzie to czas, kiedy tkanki optymalnie się zrosną.

źródło: LADbible
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.