Google spektakularnie strollowało samo siebie, kpią internauci. Technologia giganta obróciła się przeciwko niemu

Fot. 123RF
Reklama wideo Chromebooków od Google została usunięta przez... Google. Wszystko – teoretycznie – z powodu pogwałcenia w niej zasad dotyczących spamu i oszustw.

Jak działa mechanizm wychwytywania nieodpowiednich reklam opracowany przez Google? Są one blokowane przez algorytmy lub blokada jest nakładana automatycznie po otrzymaniu zgłoszeń od użytkowników.

W tym konkretnym wypadku nie wiadomo, co było przyczyną zablokowania reklamy na YouTube. Niewykluczone, że zamiast błędu sztucznej inteligencji, doszło do zorganizowanej akcji konkurencji lub sprytnej agencji marketingowej.

Największymi „podejrzanymi” są jednak internauci, bo ci często lubują się w tzw. trollowaniu. Wystarczyło bowiem, że grupa osób ciągle oznaczała reklamę jako nieodpowiednią, by ją zablokowano.

Reklama jest już obecnie widoczna. Lecz sprawa pokazuje, że wystarczy błąd sztucznej inteligencji lub niewielka ingerencja człowieka, by dana forma promocji po prostu zniknęła z internetu. Jednak w tym wypadku Chromebooki zyskały tylko na rozgłosie.

źródło: WP Tech
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.