Czegoś takiego jeszcze nad Wisłą nie było. Polski biznesmen stworzył prawdziwą wioskę świętego Mikołaja

Lapońska Wioska Kalevala zostanie otwarta na początku grudnia
Lapońska Wioska Kalevala zostanie otwarta na początku grudnia Fot. facebook.com/kalevalapl
W Borowicach niedaleko Karpacza powstało wyjątkowe miejsce, które zostanie otwarte już 8 grudnia. To Lapońska Wioska Kalevala, gdzie znajdą się fińskie sauny i chaty z grillami. Goście będą mogli mogli także przenocować historycznych, ogromnych namiotach czy beczkach do kąpieli. Nie zabraknie nawet domku Muminków.


– Lapońska Wioska Kalevala to spełnienie moich marzeń. Na pomysł wybudowania sauny gdzieś w górach wpadłem podczas jednej z zimowych wypraw na północ Skandynawii. Finlandia zdecydowanie urzekła mnie najbardziej, podobnie jak mieszkający tam ludzie, którzy czas wolny spędzają aktywnie na spacerach i spotkaniach w saunach. Chciałem takie miejsce spotkań stworzyć także u nas – mówi w rozmowie z „Wyborczą” Michał Makowski, który jest pomysłodawcą lapońskiej wioski, a na co dzień zajmuje się bankowością.

Makowski dodaje, że Karkonosze nie zostały wybrane przypadkowo. Przekonuje, że ten region Polski najbardziej przypomina krajobrazy zza koła polarnego.

Ciekawe jest to, że wkład w tworzenie wioski ma Michał Siedlecki – człowiek, który zarabia duże pieniądze na szyciu namiotów historycznych i przygotowywaniu rekonstrukcji mebli. O tym, jak jego namioty zachwycają Europę, pisaliśmy w tym artykule.

Siedlecki przygotował pełną rekonstrukcję namiotu wikingów na podstawie znaleziska z Oseberg. Namiot ma pełne umeblowanie, gdzie poza stołem znajduje się np. rzeźbione łoże, skrzynia czy wikiński tron. Dzięki niemu goście wioski mają możliwość zanocowania w jednym z kilkunastu komfortowych namiotów wyposażonych w stylu skandynawskim.

Otwarcie będzie oryginalne. Program przewiduje wizytę św. Mikołaja, rockowe wykonanie hymnu, otwarcie ulicy Lapońskiej – przy niej znajduje się wioska – i inaugurację Szlaku Skandynawskiego. Ostatnią atrakcją będzie „Bieg z żoną na plecach”, w którym weźmie udział Mistrz Świata w tej nietypowej konkurencji.


źródła: Wyborcza.pl, nj24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.