Możemy się od nich uczyć. Zamiast zachowywać się jak dzicz, pokazali klasę podczas "Czarnego Piątku"

"Czarny Piątek" potrafi wywołać w ludziach dzikie instynkty
"Czarny Piątek" potrafi wywołać w ludziach dzikie instynkty Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=D1BfIf-vbjc
Tylko 4 osoby na 10 uważają, że pieniądze nadają życiu sens, a połowa jest przekonana, że byliby szczęśliwsi, gdyby rzadziej robili zakupy – tak wynika z najnowszego badania, które przeprowadziła globalna sieć Havas. Finowie doskonale o tym wiedzą. Dobrze obrazuje to film, na którym widać, jak zdrowo podchodzą do „Czarnego Piątku”.

To właśnie w Finlandii żyją jedni z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Przemawiają za tym liczne rankingi, które są przygotowywane na zlecenie ONZ czy Unii Europejskiej. Na liście pięciu najszczęśliwszych krajów świata, oprócz Norwegii i Danii, znalazły się kolejno Islandia, Szwajcaria i Finlandia.
Skandynawowie są zadowoleni nie tylko z gospodarki i polityków, ale i demokracji, służby zdrowia i edukacji. Nikt nie wydaje tu niepotrzebnie pieniędzy – to edukacja, a nie budowanie świątyń czy autostrad są kluczowe dla rozwoju społeczeństwa, podaje WP Turystyka.

Konsumenci z Finlandii nie biegają za promocjami i często ograniczają zakupy do najważniejszych potrzeb. Prawie nikt tam nie jeździ Lamborghini czy Ferrari.

Efekt? W Finlandii w „Czarny Piątek” nie dochodzi do przepychanek w sklepach czy bójek o przeceniony towar. Finowie stoją kulturalnie w kolejkach do kas – jedna osoba za drugą. Widać to na filmie z ubiegłorocznego „Czarnego Piątku”, który opublikowano w serwisie YouTube. W Polsce, ale i wielu innych krajach na dużych promocjach dochodzi wręcz do dantejskich scen. Nie brak przepychania się, wyrywania sobie towaru z rąk (Tesco w Przemyślu), ludzi, którzy w biegu po nowy telewizor przewracają się jeden na drugiego. Dochodzi nawet do rękoczynów.

źródło: WP Turystyka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.