W warszawskiej galerii handlowej już nie zgubisz samochodu na parkingu. Innowacyjny system wskaże ci drogę do auta

Zgubienie samochodu w galerii handlowej to koszmar, może przytrafić się każdemu
Zgubienie samochodu w galerii handlowej to koszmar, może przytrafić się każdemu Foto: Piotr Rodzik
Na parkingach przy centrach handlowych i pod nimi codziennie krążą ludzie, którym udało się zapomnieć, gdzie postawili samochód. Szczególnie, jeśli kilka razy objechali parking w poszukiwaniu wolnej przestrzeni. W warszawskiej Galerii Północnej zainstalowano system, który w kilka sekund pomoże odnaleźć zagubione auto.

System działa zaledwie w kilku miejscach w Polsce, może się nim pochwalić również Galeria Jurajska w Częstochowie. Składa się on z sieci inteligentnych kamer, obserwujących cały parking. W Galerii Północnej, jest ich 400, w Jurajskiej – aż 600. W obu galeriach jest po ponad 2000 miejsc parkingowych, więc faktycznie nietrudno się zgubić.

Kiedy wjeżdżamy na parking, system sczytuje numer rejestracyjny naszego samochodu a potem obserwuje gdzie parkujemy.

Przy wyjściach z galerii na parking zamontowane są specjalne infokioski. Na ekranie wystarczy wpisać numer rejestracyjny auta, by po chwili dostać jego aktualną pozycję i zdjęcie. Wszystko zajmuje zaledwie kilka sekund.

Co ciekawe, nie trzeba pamiętać nawet całego numeru rejestracyjnego, wystarczy wpisać tylko jego część a system wyświetli nam wszystkie auta z podobnymi numerami. Z nich wybieramy swoje i dowiadujemy się, gdzie zaparkowaliśmy.

– To rozwiązanie, które nie tylko poprawia komfort wizyt kierowców, skraca czas parkowania czy oszczędza nerwy podczas szukania miejsca postojowego. Jest to także rozwiązanie, którego zadaniem jest zagwarantować klientom bezpieczeństwo zarówno osobiste, jak również ich pojazdów. To szczególnie ważne w galerii, w której z miesiąca na miesiąc przybywa klientów – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...