Za jedną wizytę św. Mikołaj bierze nawet 300 zł. W galeriach handlowych dobrze zarobią elfy i śnieżynki

Fot. Grzegorz Bukała / Agencja Gazeta
W okresie przedświątecznym i świątecznym łatwo o dobrze płatną fuchę. Wystarczy porządne przebranie i odrobina przebojowości, by – zabawiając innych – nieźle zarobić.

Zarobki Mikołaja zależą od wielu czynników. Kluczowe jest to, ile dzieci będzie zabawiać i jak długo to potrwa. Mikołaje różnią się od siebie tym, co mają do zaoferowania. Im więcej rzeczy zrobią – np. tańcząc i śpiewając – tym większy będzie ich zarobek. Serwis Poranny.pl wyliczył, że w Białymstoku i okolicach za wizytę Mikołaja płaci się 100-250 zł.

Ok. 100 zł to cena za towarzystwo Mikołaja bez większych atrakcji. Przybysz rozda tylko prezenty i porozmawia z dziećmi.

Jak wygląda cały proces zamawiania usług Mikołaja? Konieczne jest często przesłanie informacji na temat pociech. Chodzi o imiona, wiek czy zainteresowania, tak by Mikołaj wyszedł przekonująco przed dzieckiem. Po rozmowie i pamiątkowych zdjęciach dziecko dostaje od niego prezenty.

Mikołaje ogłaszają się w serwisach olx.pl i lento.pl. Są jednak nawet specjalne strony, gdzie znajdziemy chętnych do zabawiania najmłodszych. Mowa chociażby o serwisie Mikołaje24.pl. Za 20-30 minutową wizytę Mikołaja w każdy inny dzień niż wigilia, zapłacimy 165 zł. Z kolei odwiedziny w Wigilię przed 15.00 to koszt rzędu 215-265 zł. Jest nawet opcja telefonu Mikołaja do dzieci, który trwa ok. 10 minut, a jego cena to 50 zł. 24 grudnia taka wizyta wiążę się z wydatkiem sięgającym 200-300 zł. Cena wzrasta, jeśli lokalizacja znajduje się poza Warszawą.


W okresie przedświątecznym zarobić mogą nie tylko osoby, które przebierają się za Mikołajów. Zarówno rodzice, jak i firmy wynajmują równie chętnie inne świąteczne postaci. Hosty i hostessy poprzebierane za elfy, czy śnieżynki, to chyba już stały element "dekoracji" centrów handlowych.

Andrzej Kubisiak z Work Service zdradza w rozmowie z INN:Poland, że hostessy przebrane za śnieżynki i elfy zarobią 18-21 zł brutto za godzinę pracy. Biorą udział w różnych promocjach, które mogą nawet trwać 6-8 godz. dziennie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.