Bez ulotki ani rusz. To, ile czasu zabiera nam ich przeglądanie, aż zwala z nóg

Cyfrowe gazetki promocyjne cieszą się w Polsce większą popularnością niż kiedykolwiek wcześniej
Cyfrowe gazetki promocyjne cieszą się w Polsce większą popularnością niż kiedykolwiek wcześniej Fot. INN:Poland
Gazetki promocyjne podbijają Polskę. I nic w tym dziwnego, bo nic tak nie przyciąga uwagi jak niskie ceny. Najnowsze wyniki, pokazujące, ile czasu spędzamy na przeglądaniu gazetek promocyjnych, wprawiają jednak w lekkie osłupienie.

Platforma Moja Gazetka wyliczyła, że w listopadzie najchętniej sięgaliśmy po materiały promocyjne Biedronki (przeglądana 2,6 mln razy) i Lidla (przeglądana 1,2 mln razy), informują Wiadomości Handlowe.

Polacy równie często przeglądają oferty hipermarketów. Na pierwszym miejscu wśród najczęściej oglądanych, znalazła się cyfrowa gazetka Tesco (589 tys.), a kolejne dwa miejsca zajęły Auchan (494 tys.) i Kaufland (483 tys.). Czwartą pozycję zajął Carrefour.

W listopadzie – jednym z najbardziej gorących miesięcy zakupowych – łączny czas spędzony na przeglądaniu gazetek reklamowych w serwisie Moja Gazetka to ponad 65 lat. Jeszcze rok temu wynik ten był znacznie skromniejszy – na przeglądaniu różnego rodzaju promocji, w przeliczeniu "straciliśmy" 30 lat. A jeszcze w listopadzie 2015 r. – 21 lat. Mamy więc do czynienia z coraz większą popularnością cyfrowych gazetek promocyjnych, które jeszcze kilka lat temu zdecydowanie przegrywały z papierowymi odpowiednikami. Wciąż jednak 50 proc. konsumentów przed wyjściem na zakupy przegląda papierowe gazetki promocyjne.

– O ile w przypadku dyskontów klasyfikacja wygląda podobnie, jak w liczbie wejść (pierwsze trzy miejsca to Biedronka, Lidl i Netto), o tyle w hipermarketów Kaufland wyprzedził Auchan (497 dni do 475 dni). Zdaniem przedstawicieli serwisu wynika to z objętości gazetek sieci, które mają zazwyczaj kilkadziesiąt stron – mówi Wiadomościom Handlowym Michał Machniak, szef projektu Moja Gazetka.


źródło: Wiadomości Handlowe
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.