Wystarczy mały błąd, a wyczyszczą ci konto do zera. Duży polski bank ostrzega przed atakiem hakerów

Alior Bank uległ atakowi hakerskiemu
Alior Bank uległ atakowi hakerskiemu Fot. Agencja Gazeta
Banki stają przed coraz większymi zagrożeniami ze strony cyberprzestępców. Tym razem ofiarą cyberataku stał się Alior Bank.

Oszuści wysyłają na adresy e-mailowe klientów wiadomości, które sugerują włamanie na konto lub jego zablokowanie.

– Wczoraj w godzinach wieczornych odebraliśmy odebrał ok. 30 zgłoszeń od klientów, którzy otrzymali korespondencję, której nadawcy podszywali się pod bank – mówi w rozmowie z INN:Poland Joanna Nagierska, rzecznik prasowy Alior Banku.

W fałszywej korespondencji czytamy o włamaniu na konto lub jego zablokowaniu. Aby się przed tym ustrzec, musimy kliknąć na link, który miałby być odnośnikiem do resetowania hasła. Jest to oczywiście pułapka, która może doprowadzić do wyczyszczenia naszego konta.
Wówczas przechodzimy na fałszywą stronę banku, gdzie nieopatrznie podajemy dane logowania i często kody jednorazowe do potwierdzenia operacji. Nasze dane trafiają do oszustów, którzy mogą w ten sposób wyczyścić do zera nasze konta.

Alior Bank przestrzega, że musimy być szczególne wyczuleni na wiadomości, które zawierają tytuł „Weryfikacja konta Alior Bank wymagana" albo „Alior Bank problem z twoim kontem”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.