Kpina w TVP, Kurski został prezesem wbrew prawu. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych umywa ręce

Jacek Kurski złożył za późno aplikację w konkursie na prezesa Telewizji Polskiej
Jacek Kurski złożył za późno aplikację w konkursie na prezesa Telewizji Polskiej Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Nagranie monitoringu w Sejmie pokazuje, że Jacek Kurski złożył aplikację w konkursie na prezesa Telewizji Polskiej pięć minut po czasie, który wyznaczono w regulaminie. Krzysztof Czabański, Przewodniczący Rady Mediów Narodowych, nie widzi w tym żadnego problemu.

Taka sytuacja prowadzi w normalnych warunkach do powtórzenia konkursu. Czabański uważa jednak, że nie ma ku temu podstaw.

Do konkursu można było zgłaszać się do połowy sierpnia. 18 kandydatów dostarczyło aplikacje. Po ich analizie do finałowego etapu zakwalifikowani zostali Jacek Kurski, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński i Bogdan Czajkowski. Wówczas zdecydowano, by prezesem TVP dalej był Jacek Kurski, który został powołany na czteroletnią kadencję.

Troje kandydatów, których odrzucono już wcześniej, złożyło odwołania do Rady Mediów Narodowych. Twierdzili, że do konkursu niesłusznie dopuszczono Kurskiego, który – zgodnie z relacjami świadków – miał złożyć dokumenty konkursowe tuż po końcowym terminie wyznaczonym na 15 września (godz. 16.00).

Nie obyło się ponadto bez kilku zawiadomień do warszawskiej prokuratury. Ta pochyliła się nad sprawą i przeanalizowała nagrania z monitoringu w biurze podawczym Sejmu.

„Rzeczpospolita” pisze, że w aktach postępowania stwierdzono, że według monitoringu Kurski z asystentem weszli do biura o 15:41, a następnie skompletowali swoje papiery. Kurski przekazał kopertę ze skompletowanymi dokumentami o 16:05, już po upływie regulaminowego terminu.


Czabański tłumaczy się, że konkurs nie powinien zostać powtórzony. Twierdzi, że kluczowe w tej sprawie jest to, że Kursi zaczął składać dokumenty przed godz. 16.00.

źródło: „Rzeczpospolita”
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.