Do Polski wchodzi nowa tania linia lotnicza. Oferuje codzienne loty w egzotyczne miejsce

Flydubai zaoferuje loty z Krakowa do Dubaju
Flydubai zaoferuje loty z Krakowa do Dubaju Fot. 123RF
Lotnisko Kraków-Balice może pochwalić się współpracą z nowym przewoźnikiem. Od kwietnia przyszłego roku Flydubai rozpocznie loty z Krakowa do Dubaju.

Do Dubaju pasażerowie polecą najnowszymi Boeingami 737 MAX 8. To pierwsze połączenie Krakowa z krajami Zatoki Perskiej. – To dobra wiadomość dla pasażerów: szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej pomiędzy krajami tego regionu a Małopolską – mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Codzienne loty na trasie Kraków-Dubaj rozpoczną się 8 kwietnia 2018 r., informuje TVN24BiS. Wyloty z Polski planowane są na godzinę 22.30, z kolei lądowanie w Emiratach Arabskich na 5.53 czasu lokalnego. Ceny za bilety są jeszcze nieznane, ale będą raczej atrakcyjne, bo Flydubai jest tanim przewoźnikiem.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów. Po kilku latach przerwy wracają bezpośrednie połączenia ze stolicy Małopolski do Kijowa, które zrealizuje Ukraine International Airlines – największa ukraińska linia lotnicza. Połączenia na lotnisko Kijów-Boryspol zaczną się 26 grudnia tego roku. Będą wykonywane sześć razy w tygodniu.


– Oferta nowego, tradycyjnego przewoźnika lotniczego i poszerzenie siatki połączeń o wschodni kierunek potwierdza atrakcyjność gospodarczą i turystyczną Małopolski – przekonuje Włoszek.

Kraków Airport to drugie lotnisko w Polsce, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. W 2016 r. obsłużyło prawie 5 mln osób. Mówi się, że ten rok zamknie liczba ok. 5,2 mln korzystających z jego usług.

źródło: TVN24BiS
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.