Nareszcie. Długo wyczekiwana usługa od Amazona zawitała do Polski

Amazon Echo trafia do oficjalnej sprzedaży w Polsce
Amazon Echo trafia do oficjalnej sprzedaży w Polsce mat. prasowe
Jeszcze kilka dni temu nic nie wskazywało na to, że Amazon zacznie traktować polski rynek jako ważny dla siebie. A jednak – właśnie debiutują u nas jednocześnie Amazon Echo, oparta na sztucznej inteligencji asystentka Alexa i usługa Music Unlimited.


Do tej pory Amazon Echo można było kupić jedynie w zagranicznych sklepach, a jego funkcjonalność w Polsce była znikoma. Bez dostępu do Aleksy był jedynie głośnikiem, służącym do odtwarzania muzyki. Dlatego zarówno Echo, jak i Alexa musiały wejść na nasz rynek jednocześnie. I tak się stało.

Amazon Echo trafia wreszcie u nas do sprzedaży. Głośniki w oficjalnej dystrybucji Amazona kosztują od 60 do 150 euro. Sama Alexa zaczyna działać na kontach zarejestrowanych w Polsce, choć niestety nie porozumiemy się z nią po polsku – rozumie jedynie angielski.

Mimo wszystko jest to pierwszy w naszym kraju system umożliwiający porozumiewanie się z wirtualną asystentką przez głośnik. Podobny ma w ofercie Google, ale do Polski jeszcze nie zawitał.

Wraz z Amazon Echo i Aleksą, wkracza do nas też usługa muzyczna Amazon Music Unlimited. W bazie ma 40 mln utworów. Streaming kosztuje 3,99 euro (ok. 17 zł) miesięcznie za jedną osobę, można też wybrać plan rodzinny za 5,99 euro, czyli ok. 25 zł (do 6 użytkowników).


źródło: Spidersweb.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł