Nareszcie. Długo wyczekiwana usługa od Amazona zawitała do Polski

Amazon Echo trafia do oficjalnej sprzedaży w Polsce
Amazon Echo trafia do oficjalnej sprzedaży w Polsce mat. prasowe
Jeszcze kilka dni temu nic nie wskazywało na to, że Amazon zacznie traktować polski rynek jako ważny dla siebie. A jednak – właśnie debiutują u nas jednocześnie Amazon Echo, oparta na sztucznej inteligencji asystentka Alexa i usługa Music Unlimited.

Do tej pory Amazon Echo można było kupić jedynie w zagranicznych sklepach, a jego funkcjonalność w Polsce była znikoma. Bez dostępu do Aleksy był jedynie głośnikiem, służącym do odtwarzania muzyki. Dlatego zarówno Echo, jak i Alexa musiały wejść na nasz rynek jednocześnie. I tak się stało.

Amazon Echo trafia wreszcie u nas do sprzedaży. Głośniki w oficjalnej dystrybucji Amazona kosztują od 60 do 150 euro. Sama Alexa zaczyna działać na kontach zarejestrowanych w Polsce, choć niestety nie porozumiemy się z nią po polsku – rozumie jedynie angielski.

Mimo wszystko jest to pierwszy w naszym kraju system umożliwiający porozumiewanie się z wirtualną asystentką przez głośnik. Podobny ma w ofercie Google, ale do Polski jeszcze nie zawitał.

Wraz z Amazon Echo i Aleksą, wkracza do nas też usługa muzyczna Amazon Music Unlimited. W bazie ma 40 mln utworów. Streaming kosztuje 3,99 euro (ok. 17 zł) miesięcznie za jedną osobę, można też wybrać plan rodzinny za 5,99 euro, czyli ok. 25 zł (do 6 użytkowników).


źródło: Spidersweb.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.