Nareszcie. Długo wyczekiwana usługa od Amazona zawitała do Polski

Amazon Echo trafia do oficjalnej sprzedaży w Polsce
Amazon Echo trafia do oficjalnej sprzedaży w Polsce mat. prasowe
Jeszcze kilka dni temu nic nie wskazywało na to, że Amazon zacznie traktować polski rynek jako ważny dla siebie. A jednak – właśnie debiutują u nas jednocześnie Amazon Echo, oparta na sztucznej inteligencji asystentka Alexa i usługa Music Unlimited.

Do tej pory Amazon Echo można było kupić jedynie w zagranicznych sklepach, a jego funkcjonalność w Polsce była znikoma. Bez dostępu do Aleksy był jedynie głośnikiem, służącym do odtwarzania muzyki. Dlatego zarówno Echo, jak i Alexa musiały wejść na nasz rynek jednocześnie. I tak się stało.

Amazon Echo trafia wreszcie u nas do sprzedaży. Głośniki w oficjalnej dystrybucji Amazona kosztują od 60 do 150 euro. Sama Alexa zaczyna działać na kontach zarejestrowanych w Polsce, choć niestety nie porozumiemy się z nią po polsku – rozumie jedynie angielski.

Mimo wszystko jest to pierwszy w naszym kraju system umożliwiający porozumiewanie się z wirtualną asystentką przez głośnik. Podobny ma w ofercie Google, ale do Polski jeszcze nie zawitał.

Wraz z Amazon Echo i Aleksą, wkracza do nas też usługa muzyczna Amazon Music Unlimited. W bazie ma 40 mln utworów. Streaming kosztuje 3,99 euro (ok. 17 zł) miesięcznie za jedną osobę, można też wybrać plan rodzinny za 5,99 euro, czyli ok. 25 zł (do 6 użytkowników).


źródło: Spidersweb.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.