Znany lek do walki z przeziębieniem i grypą wycofany ze sprzedaży. Znają go wszyscy Polacy

Seria produktu Febrisan została wycofana ze sprzedaży
Seria produktu Febrisan została wycofana ze sprzedaży Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju serii produktu leczniczego Febrisan.

W piątek do Inspektoratu wpłynął protokół z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków. Wykazał on, że badana próbka produktu nie odpowiadała wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości paracetamolu.

Producent powinien dotrzymać zgłoszonych we wniosku rejestracyjnym parametrów jakości. W wypadku Febrisanu dopuszczono się uchybienia.

Febrisan stosowany jest do leczenia objawów przeziębienia i grypy. Można go kupić bez recepty.

Wycofana z obrotu na terenie Polski została seria o numerze 375538, której data ważności upływa w styczniu 2019 r. Pozostałe serie tego preparat – w formie proszku musującego – nie zostały wycofane.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.