Apple poszerza gigantyczne imperium. Przejmuje jedną z najciekawszych aplikacji ostatnich lat

Apple przejmuje aplikację muzyczną Shazam
Apple przejmuje aplikację muzyczną Shazam Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=uFJpq8S99bM
Gigant z Cupertino wyciąga ręce po popularną aplikację muzyczną. Dzięki niej rozwinie jeszcze bardziej Apple Music.

Shazam jest aplikacją mobilną, która rozpoznaje utwory muzyczne i programy telewizyjne odtwarzane w pobliżu użytkownika. W zeszłym roku aplikacja miała miliard pobrań.

TechCrunch podaje, że aplikacja zostanie wykupiona przez Apple, a umowa zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu. Media otrzymają informacje w poniedziałek, informuje serwis.

Transakcja miałaby opiewać na ok. 401 mln dol. Nie jest to jednak wcale tak dużo, bo po ostatniej rundzie finansowania firma odpowiedzialna za aplikację została wyceniona przez PitchBook Data – firmę analityczną – na 1 mld dol. Shazam zebrała od inwestorów 143,5 mln dol. funduszy.

Przedstawiciele Apple i Shazam odmawiają komentarza w sprawie fuzji. Warto przypomnieć, że w 2014 r. Apple wykupiło za 3 mld dol. Beats Electronics, co dało podwaliny pod stworzenie Apple Music. Gdyby Apple wykupiło Shazam na własność, otrzymałoby możliwość sprzedaży „wykrywanej” muzyki przez Apple Music.

źródło: TechCrunch
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.