100 tys. zł za dwudniowy pobyt w Zakopanem. Ceny wyjazdów sylwestrowych powalają

Polacy, mimo wysokich cen, pokochali sylwestry w Zakopanem
Polacy, mimo wysokich cen, pokochali sylwestry w Zakopanem Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta i zrzut ekranu z Booking.com
Sylwester w Zakopanem to nie lada gratka, dlatego tamtejsze pensjonaty przechodzą pod koniec roku prawdziwe oblężenie. Mimo wysokich cen, trudno znaleźć wolne miejsce.


Na Booking.com pojawiła się oferta dwudniowego noclegu w Zakopanem za ok. 100 tys. zł – To pomyłka – mówi w rozmowie z INN:Poland pracownica Pensjonatu Podhale. Pomyłka pomyłką, ale i tak wypoczynek w górach nie należy do najtańszych. Przynajmniej jak na polską kieszeń.

W Pensjonacie Podhale brak już wolnych miejsc na okres sylwestrowy. Koszt pobytu dla dwóch osób w okresie noworocznym (pięć noclegów) to 1360 zł. W tej cenie jest śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, obiadokolacje i jedno wejście do sauny i jacuzzi.

Drogo jest także w innych pensjonatach. – W tym roku jest bardzo duże zainteresowanie pobytem sylwestrowym. W naszym pensjonacie oferujemy np. kilkudniowy turnus, który trwa od 27 grudnia do 2 stycznia, za 1600 zł od osoby. W tej cenie mamy wyżywienie (śniadanie, obiadokolację), ponadto organizujemy kulig i ognisko z kolacją grillową i kapelą góralską. Dochodzą do tego jeszcze zimowe atrakcje. Każdy będzie mógł przejechać się na skuterach śnieżnych – twierdzi recepcjonistka z pensjonatu Tatra House w Zakopanem.


– Ale jeśli chodzi o okres sylwestrowy, niestety brak już wolnych pokoi – dodaje.
Dane zebrane przez portal Nocleg.pl pokazują, że w grudniu w blisko tysiącu obiektów w Tatrach i Sudetach ceny wzrosły – średnio dwukrotnie. Jedna trzecia tatrzańskich pensjonatów i apartamentowców proponuje w drugiej połowie grudnia ceny wyższe blisko trzykrotnie od tych z listopada i października. Gdzie jest najdrożej? Oczywiście w Zakopanem, gdzie jeden z właścicieli obiektów podniósł cenę o 320 proc.

– Warto rozważyć wyjazd w góry na przełomie listopada i grudnia, zanim na dobre ruszy szaleństwo – to białe i to cenowe. Potem ceny gwałtownie wzrosną i utrzymają się na bardzo wysokim poziomie aż do końca stycznia – przekonuje Grzegorz Kołodziej z Nocleg.pl.

W grudniu średnia wysokość rachunku za pobyt w górach to 1173 zł, w październiku – 478 zł, a w listopadzie jeszcze mniej – 427 zł.

Lepiej wygląda sytuacja w Karkonoszach. Pobyt w Karpaczu w drugiej połowie grudnia to średni wydatek na poziomie 814 zł za pobyt, podczas gdy w październiku kwota wynosi średnio 368 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili