Ta niedoceniana aplikacja mocno ułatwia życie. Oto 5 możliwości, o których nie miałeś pojęcia

Google Photos to bardzo wygodna sprawa. Aplikacja, choć niedoceniana, kryje w sobie bardzo wiele przydatnych funkcji,
Google Photos to bardzo wygodna sprawa. Aplikacja, choć niedoceniana, kryje w sobie bardzo wiele przydatnych funkcji, Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta
Google Photos to bardzo wygodna sprawa. Aplikacja, choć niedoceniana, kryje w sobie bardzo wiele przydatnych funkcji, które pomagają nam uporządkować kolekcje filmów i zdjęć. Oto kilka rad, by korzystać z tego narzędzia jeszcze wydajniej.

1. Zdjęcia Google zapewniają nieograniczone miejsce na kopie zapasowe w chmurze, ale jest tutaj pewien haczyk. Musisz używać ustawienia "wysokiej jakości", która ogranicza rozmiar zdjęcia do 16 megapikseli, a rozdzielczości do 1080p. Dlatego jeśli przesyłasz zdjęcia lub filmy w super wysokiej rozdzielczości w oryginalnym rozmiarze i masz za mało miejsca do przechowywania zdjęć, możesz najpierw skompresować je, a potem odzyskać pierwotny rozmiar. Można to zrobić poprzez przejście do ustawień Google Photos i kliknięcie w przycisk "Odzyskaj".

2. Z kolei, gdy telefon ma zbyt mało miejsca na dysku lokalnym, Google Photos pozwala na uporządkowanie go w łatwy sposób. Musisz po prostu wyszukać opcję "Zwolnij miejsce" w menu głównym aplikacji Android lub iOS. To usunie lokalnie przechowywane kopie wszystkich zdjęć i filmów, które są już zapisane w GP.

3. Możesz powiększać lub pomniejszać zdjęcia w głównym widoku galerii zdjęć poprzez „szczypanie” lub wykonywanie przeciwnego ruchu palcem po ekranie.

4. Jeśli aplikacja rozpoznaje twarze, których nie chcesz widzieć w swoich wyszukiwaniach, otwórz menu przepełnienia na ekranie "Osoby", wybierz opcję "Pokaż i ukryj twarze", a następnie kliknij osoby, które chcesz ukryć.

5. Oszczędź swój czas, kopiując i wklejając swoje zmiany z jednego zdjęcia do drugiego: w witrynie Google Photos naciśnij Ctrl-C (lub Cmd-C) na ekranie edycji zdjęć. Następnie otwórz zdjęcie w edytorze i naciśnij Ctrl-V (lub Cmd-V), aby zastosować ten sam zestaw poprawek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.