
Reklama.
– Dofinansowanie zostanie przeznaczona między innymi na rozwój firmy ze szczególnym uwzględnieniem Polski, gdzie nasza oferta cieszy się największym zainteresowaniem. Nasz kraj jest kluczowy w strategii Finiaty, ponieważ jest w nim liderem. Mam świadomość, że w dużej mierze to zasługa polskiego zespołu. Nowe środki finansowe pomogą również w podboju kolejnych rynków – powiedział Greg Micyk, CEO Finiata Polska, z której usług korzysta już 9000 klientów.
Wśród nowych inwestorów, którzy dostrzegli w Finiacie biznes z dużym potencjałem, znaleźli się Kulczyk Investments, DN Capital, Point Nine Capital, Redalpine, Fly Ventures, LaFamiglia, ENERN i VC. Jak dotąd 75-milionowa inwestycja jest jedną z największych w historii dla tak młodego fintecha. 42 miliony złotych zostało pozyskanych jako udziały serii A przez nowych inwestorów z Europy Wschodniej, a pozostałe 33 mln złotych pochodzi z linii kredytowej.
Finiata, której twórcą jest Sebastian Deimler, założyciel firmy Kreditech, stawia sobie za cel zostać wiodącą platformą finansową dla sektora MŚP i freelancerów zarówno w Polsce, jak i Europie. Oferowana przez nią usługa tzw. cichy faktoring z regresem dzięki obsłudze online i w pełni zautomatyzowanej technologii scoringowej pozwala klientom na otrzymanie przelewu za wystawioną fakturę do 24 godzin. Ponad 70 proc. z nich korzysta z niej regularnie.
Faktoring to opłacanie przez podmiot świadczący usługę faktoringu (faktora) nieprzeterminowanych faktur wystawionych przez przedsiębiorstwa (faktorantów) odbiorcom kupującym ich produkty lub korzystającym z ich usług (kontrahentom). Głównym założeniem tego coraz bardziej popularnego instrumentu finansowanego jest poprawa płynności finansowej firm borykających się z częstym na rynku problemem „nie płacenia na czas”.
Artykuł powstał we współpracy z Finiata