Na polskim rynku działają pół roku, a już pozyskali ponad 75 mln zł. Ten start-up chce być wiodącą marką w Europie

Greg Micyk, prezes Finiata Polska, wierzy, że kierowany przez niego start-up ma szansę stać się wiodącą marką w branży faktoringowej w Europie
Greg Micyk, prezes Finiata Polska, wierzy, że kierowany przez niego start-up ma szansę stać się wiodącą marką w branży faktoringowej w Europie Materiały prasowe
Wszystko zaczęło się w Niemczech, potem przyszła kolej na Polskę, a w planach są następne europejskie państwa. Świętująca rocznicę (na polskim rynku półrocznicę) działalności Finiata, berliński start-up świadczący usługi faktoringowe freelancerom oraz małym i średnim przedsiębiorcom, właśnie pozyskał od inwestorów 18 mln euro, czyli ponad 75 mln zł. Fundusze pomogą fintechowi w rozwoju technologii oraz dalszej ekspansji na rynki zagraniczne.

– Dofinansowanie zostanie przeznaczona między innymi na rozwój firmy ze szczególnym uwzględnieniem Polski, gdzie nasza oferta cieszy się największym zainteresowaniem. Nasz kraj jest kluczowy w strategii Finiaty, ponieważ jest w nim liderem. Mam świadomość, że w dużej mierze to zasługa polskiego zespołu. Nowe środki finansowe pomogą również w podboju kolejnych rynków – powiedział Greg Micyk, CEO Finiata Polska, z której usług korzysta już 9000 klientów.

Wśród nowych inwestorów, którzy dostrzegli w Finiacie biznes z dużym potencjałem, znaleźli się Kulczyk Investments, DN Capital, Point Nine Capital, Redalpine, Fly Ventures, LaFamiglia, ENERN i VC. Jak dotąd 75-milionowa inwestycja jest jedną z największych w historii dla tak młodego fintecha. 42 miliony złotych zostało pozyskanych jako udziały serii A przez nowych inwestorów z Europy Wschodniej, a pozostałe 33 mln złotych pochodzi z linii kredytowej.

Finiata, której twórcą jest Sebastian Deimler, założyciel firmy Kreditech, stawia sobie za cel zostać wiodącą platformą finansową dla sektora MŚP i freelancerów zarówno w Polsce, jak i Europie. Oferowana przez nią usługa tzw. cichy faktoring z regresem dzięki obsłudze online i w pełni zautomatyzowanej technologii scoringowej pozwala klientom na otrzymanie przelewu za wystawioną fakturę do 24 godzin. Ponad 70 proc. z nich korzysta z niej regularnie.


Faktoring to opłacanie przez podmiot świadczący usługę faktoringu (faktora) nieprzeterminowanych faktur wystawionych przez przedsiębiorstwa (faktorantów) odbiorcom kupującym ich produkty lub korzystającym z ich usług (kontrahentom). Głównym założeniem tego coraz bardziej popularnego instrumentu finansowanego jest poprawa płynności finansowej firm borykających się z częstym na rynku problemem „nie płacenia na czas”.

Artykuł powstał we współpracy z Finiata

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.