Kultowy warszawski lokal może zostać zamknięty. Przetrwał Gomułkę, wykończy go droga rowerowa

Rurki z Wiatraka, czyli znany wśród warszawiaków lokal z Grochowa, może zostać zamknięty w ciągu kilku najbliższych lat. facebook.com/Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna
Rurki z Wiatraka, czyli znany wśród warszawiaków lokal z Grochowa, może zostać zamknięty. Wiele wskazuje na to, że przypadającą na przyszły rok 60. rocznica działalności, będzie jedną z ostatnich – miasto przymierza się bowiem do budowy obwodnicy Śródmiejskiej, a w miejscu pawilonów chce poprowadzić ścieżkę rowerową i chodnik.

Rurki z Wiatraka to lokal, który funkcjonuje przy rondzie Wiatraczna od 1957 roku i od tego czasu produkuje rurki ze śmietaną, wykorzystując tę samą, niezmienną recepturę i technologię. Mimo niechętnego nastawienia władz, zdołał przetrwać cały okres PRL-u i doczekał kilku rocznic odzyskania suwerenności. Jego obecny właściciel jest jednak daleki od optymizmu.

– Uczestniczyliśmy ostatnio w konsultacjach społecznych dotyczących planowanej budowy obwodnicy Grochowa. Widzieliśmy plany, rozmawialiśmy z urzędnikami, to było bardzo ważne spotkanie. Faktem jest, że pawilon przeszkadza w zbudowaniu.... ścieżki rowerowej i chodnika. Cóż, przykro nam, że niemalże 60 lat historii Rurek niewiele widać znaczy – napisał na oficjalnym profilu na Facebooku właściciel Piotr Przewłocki.

Spadkobierca lokalu na Grochowie podkreśla jednak, że została jeszcze chwila czasu. Rozpoczęcie prac zaplanowano bowiem na 2020 rok, a projekt budowy obwodnicy Śródmiejskiej jest we wstępnej fazie i może jeszcze ulec zmianie.

Przewłocki podkreśla jednak, że w przypadku, gdyby plany zostały utrzymane, dla jego biznesu będzie to oznaczało definitywny koniec. – Przy obecnych kosztach funkcjonujemy z miesiąca na miesiąc. Nie stać nas, by wytrzymać okres przejściowy między zamknięciem dotychczasowego miejsca i otwarcia nowego (a do tego remont adaptacyjny) – podsumował.

Drodzy! W przyszłym roku będziemy obchodzić okrągły jubileusz, ponieważ nasza cukiernia będzie miała sześćdziesiąte...

Opublikowany przez Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna na 15 grudnia 2017
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.