Polska gra dostrzeżona przez Hollywood. Powstanie rodzimy "Blade Runner" w klimacie horroru

Gra "Observer" zostanie zekranizowana
Gra "Observer" zostanie zekranizowana Fot. mat. prasowe
Polski producent gier Bloober Team po wydaniu ciepło przyjętej gry, wkracza w świat wielkiego Hollywood. Szykuje się mroczny horror w klimatach cyberpunku - "Observer".

Bloober Team podpisał umowę na film w oparciu o grę „>observer_”. Firma szykuje ekspansję, dlatego wyda inną swoją produkcję – „Layers of Fear: Legacy” – na rynku azjatyckim.

Za film oparty o "Observer" odpowiedzialne jest hollywoodzkie studio Zero Gravity. Niestety na tym etapie firmy nie podają żadnych dalszych szczegółów, choćby orientacyjnej daty premiery. Zero Gravity ma na koncie ponad 20 filmów. Wystarczy wspomnieć chociażby o takich obrazach, jak „Beast of No Nation” (nominowany do Złotego Globu), „The Cooler” (nominowany do Oscara) czy „Księgowy” z Benem Afleckiem.

Amerykańska wytwórnia nakręci film oparty o polską grę wideo
– Nasze doświadczenie i współpraca z najważniejszymi światowymi firmami z branży rozrywki, pozwolą nam w niedługim czasie prześcignąć konkurencję w naszym segmencie rynku – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Jak patrzy na to Zero Gravity? – Trudno wyobrazić sobie lepszego partnera do współpracy z tak atrakcyjną historią do opowiedzenia – stwierdzi Tai Duncan z Zero Gravity.

Produkcja „Observer” Bloober Team jest utrzymana w klimacie horroru w cyberpunkowym uniwersum. Gracze wcielają się w członka specjalnej jednostki policji, który potrafi hakować ludzkie umysły. Akcja rozgrywa się w Krakowie w 2084 roku.
Trailer gry Observer

Bloober Team jest producentem, specjalizującym się w tworzeniu gier z elementami horroru. Studio firmy znajduje się w Krakowie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.