Apple potwierdził starą teorię spiskową o spowalnianiu iPhone'ów. Ich użytkownicy nie będą zadowoleni

Apple celowo spowalnia działanie modeli iPhone'a
Apple celowo spowalnia działanie modeli iPhone'a Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=APinUCe0fOM
Apple od kilku lat był podejrzewany o to, że intencjonalnie spowalnia starsze modele iPhone'ów. Firma się do tego przyznała i – jak to Apple – teraz przekonuje, że to dla dobra użytkowników.

Przedsiębiorstwo Primate Labs zajmuje się tworzeniem aplikacji mierzących szybkość procesorów w iPhone'ach. W tym tygodniu opublikowało dane, które nie świadczą dobrze o Apple. Wynika z nich, że oferowane przez niego telefony z czasem stają się coraz wolniejsze – i jest to zamierzone działanie firmy.

Jak tłumaczy się Apple? Firma wyjawiła, że wszystko jest spowodowane starzeniem się baterii litowo-jonowych. Po pewnym czasie nie są już odpowiednio wydajne w wypadku wymagających procesorów, co może prowadzić do wyłączania się telefonów. Chcąc tego uniknąć, Apple wprowadził aktualizację, która sprawia, że procesor zwalnia, a to przekłada się na mniejszy pobór energii, informuje The Guardian.

Kiedy jeszcze brakowało takiego rozwiązania, niektóre iPhone'y nagle wyłączały się, choć były w 30-40 proc. naładowane.

– W ubiegłym roku zaimplementowaliśmy tę funkcję dla iPhone'ów 6, iPhone'ów 6S i iPhone'ów SE, by wygładzić chwilowe wartości szczytowe tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Chcemy przez to zapobiec nieoczekiwanemu wyłączeniu się urządzenia w tych warunkach. Teraz rozszerzyliśmy tę funkcję na iPhone'a 7 z systemem iOS 11.2 i planujemy dodać obsługę innych produktów w przyszłości – stwierdził rzecznik Apple.


Innym dużym problemem telefonów Apple jest to, że nie radzą sobie w starciu z mrozem, o czym pisaliśmy w INN:Poland. iPhone'y przestają działać, kiedy na dworze panuje mróz. Problem jest znany od lat, ale dotychczas przedsiębiorstwo sobie z nim nie poradziło. Kłopot dotyczy nawet iPhone'a X, który przy cenie 5-6 tys. zł nie powinien sprawiać żadnych problemów.

Clou problemu tkwi w baterii. – Jeżeli bateria jest wadliwa lub jej pojemność jest mała, ogniwo ma problem z utrzymaniem prawidłowego ładunku elektrycznego. Wystarczy więc, że telefon akurat będzie potrzebował większego prądu, bo zechcemy skorzystać z nawigacji czy aparatu, by bateria nie była w stanie sprostać wymaganiom – twierdzą przedstawiciele Apple.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.